MASAL OKU

ÇİZMELİ KEDİ MASALI

Çizmeli Kedi, Fransız yazar Charles Perrault’un ünlü masallarından biridir. Masal, ilk kez 1697 yılında “Histoires ou contes du temps passé, avec des moralités” (Geçmiş Zaman Masalları veya Ahlaki Derslerle Masallar) adlı eserinde yayımlandı. Çizmeli Kedi Masalı, kurnazlık, zeka ve şansın gücünü vurgulayan bir masal olarak bilinir. Kedi, sahibini fakirlikten kurtarmak için bir dizi olayı başarıyla yönetir ve nihayetinde prensesle evlenmesini sağlar. Masal, zorluklarla başa çıkma, cesaret ve zekanın önemini vurgular.

MASAL’IN SERÜVENLERİ 4: Rüyalar ve Gerçekler

Gözlerini kapattığında, Masal kendi dünyasına açılıyor. Renkli kuşlar, uçan kilimler ve gizemli ormanlar… Ancak gerçekle rüya arasındaki çizgi ne kadar belirgin? Masal, rüyaların büyülü dünyasını annesiyle keşfederken, aynı zamanda rüyaların gizemine dair bilgilerle dolup taşıyor. Birlikte, rüyaların sihirli penceresinden bakarak öğrenmeye ve hayal etmeye davetlisiniz!

BİR ASTRONOT MASALI : NEIL ARMSTRONG

Çocuklar için Neil Armstrong hikayesi, hayatı ve bayılacakları bir astronot hikayesi. Bilgilendirici ve eğitici masallardan biri olan “Bir Astronot masalı: Neil Armstrong” Ay’a ilk ayak basan astronotun hayat hikayesini mas allaştırıyor. Masallarla Büyü özel serisinden yeni masalı seveceksiniz.
Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.
Yazar: Bahar Saygılıer

SİHİRLİ KUTU

Masallarla Büyü Özel Masalları | Bu masalı okuyan kardeşler hiç kavga etmiyor. Yeni yeni masallar Sihirli kutu masalı, MASALLARLA BÜYÜ tarafından SARP VE DERİN adındaki minik okuyucuları için özel olarak yazılmıştır.  Sihirli kutu, iki minik kardeşi çok özel bir yolculuğa çıkarıyor.
☆   Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.
☆   Yazar: Bahar Saygılıer

HER GÜN DAHA İYİ Bİ'MASAL!

“MASALLARLA BÜYÜ” olarak, sizlere ve sevdiklerinize zengin bir masal koleksiyonu sunuyoruz. Çocuklara faydalı olabilecek daha çok, daha çok iyi masal yazabilmeye öncelik veriyoruz.  Güzel masallarla büyümüş bir çocuğun gözlerindeki ışıltı başkadır.

BOL RESİMLİ MASAL OKU

“Resimli masallar”, çocukların görsel algılarını geliştirerek hikayenin atmosferine daha kolay dalmalarını sağlar. Her bir resim, masalın büyüsünü gerçeğe bir adım daha yaklaştırır.

 

SICACIK BİR BAĞ KUR

Uyku öncesi masal okuma rutini harika! Her gece bir masal okuyarak, çocukların dil gelişimine katkıda bulunabilir, onların empati yeteneğini geliştirebilir ve hayal gücünü tetikleyebilirsiniz. Aynı zamanda, bir masalını okuduğunuzda, çocuklarla aranızdaki bağı güçlendirirsiniz
.

MASAL OKU

Masal Oku 

Daha iyi iletişim gücü ve daha iyi bir gelecek için çocuğuna masal oku. Çocuğa düzgün ve sağlam bir eğitim verilebilme imkanı ancak ve ancak onun kelimelerle iyi bir iletişim kurabilmesine, anlayış ve kavrama kapasitesinin güçlü olabilmesine bağlıdır. Masallar ve kitaplar anne karnından itibaren çocukların iletişim ve kavrama kapasitesini arttırır. Bebekler 2 yaşından itibaren masallarda anlatılan bilgileri kavramaya ve beyinlerine kaydetmeye başlarlar. Kelime dağarcığı ve kendini ifade edebilme gücünü yükselten masalların ebeveynler tarafından bebeklere ve çocuklara okunması, aile arasında iletişim bağlarının da güçlenmesine neden olur.

Masal Okumanın Yararları

 • Çocuklara masal okumak, onların daha rahat konuşmasını ve kelime dağarcığının gelişmesini sağlar.
 • Masal okumak, neden-sonuç bağlamının kurulmasını sağladığı için ilerleyen yaşlarda insan ilişkilerinde başarıyı beraberinde getirir.
 • Masal okuyan anne baba ile bebek/çocuk arasında sevgi bağı daha sağlam kurulur.
 • Masal okumanın en önemli yararlarından biri zengin bir hayal gücüdür. Hayal gücü kuvvetli insanlar yaşamlarında daha yenilikçi projeler üretebilirler.
 • Masal dinleyen bebeklerin eğitim yaşantısında daha rahat başarıya ulaştıkları gözlemlenmiştir.
 • Masallarla büyüyen çocuklar, hayata dair çeşitli bilgiler edinerek bu tecrübelerden ders çıkarırlar.

Çok eski çağlarda sözlü bir gelenek olarak yayılan masallar, her coğrafya da kendine özgü bir üslup geliştirerek genişlemişlerdir. Masallarla büyü sitesi olarak, dünyanın dört bir köşesinden uzun kısa tüm masalları tek bir sitede en doğru şekilde birleştirerek, sizlere ve çocuklarınıza doğru kaynaktan masal okuyabilmenin önemi üzerinde duruyoruz.

Masal Okuma alışkanlığı bebeklikten itibaren kazandırılması gereken bir konudur ve masal dinlemek kitap sevgisini arttırırken bu da daha rahat bir eğitim hayatı geçirilmesine neden olur.

ÇOCUKLAR VE MASALLAR

Çocuklara masal oku, Oku ki dil becerileri daha hızlı gelişsin,
Masal esnasında anlatılan olay kurguları çocukların yaşama dair beceri gelişsin.

Masal oku çocuğuna, Oku ki, çocuğun yeni kelimeleri öğrensin, öğrendiği kelimeleri daha etkin kullansın…
Çocuklara masal oku, Oku ki hayal gücü gelişsin. Kelimeleri hayallerinde özgürce canlandırmayı öğrensin.

Sitemizin tüm masallarını içeren blog kısmı; masal oku içerisinde en ünlü masallardan Grim Masalları, La Fontaine Masalları, Andersen’den Masallar, Keloğlan Masalları, Türk Masalları, Beyrut Masalları ve fabllar gibi masalların önde gelen yazarları ya da çeşitlerini bir araya getiren bir blog bölümüdür. Bu bölümde ayrıca kısa masallar, uzun masallar, çeşitli yaş gruplarına göre ayrılmış masallarda yer almaktadır.

GÜÇLÜ BİR HAYAL GÜCÜ; HERKES İÇİN!” 

İyi bir masal, yaş ayırt etmeden herkesi içine çekmeli

Masallar, yüzlerce yıldır büyüklü küçüklü herkesin kalbini fetheden, hayal gücümüzü sınırsızca genişleten özel hikayelerdir. Ve şimdi, MASALLARLA BÜYÜ ile bu eşsiz dünyanın en derin köşelerine doğru bir yolculuğa davetlisiniz! Masal okumak, sadece eğlence değil, aynı zamanda eğitimin parçasıdır.

 • “Resimli masallar” bölümümüzde, hikayelerin renkli görselleri eşliğinde masalın içinde kaybolacaksınız. Her bir resim, masalın atmosferini daha gerçekçi ve canlı bir şekilde yaşamanıza yardımcı olacak.
 • “Uyku masalları” ile çocuğunuzun uykuya dalışını tatlı bir hikayeyle tatlandırabilirsiniz. Sakin tonları ve rahatlatıcı temalarıyla, hem çocuklarınızın hem de sizin huzurla uykuya dalmanızı sağlar.
 • Geleneksel masal sevenler için “Grimm Kardeşler”, “La Fontaine masalları” ve “Andersen masalları” kategorilerimizde tarihin en değerli hikayelerini bulabilirsiniz. Bu masallar, kuşaktan kuşağa aktarılan evrensel dersleri ve heyecanlı maceralarıyla sizi bekliyor.
 • Yenilikçi ve modern hikayeler arayanlar için “yeni masallar” kategorimiz tam bir cennet! Günümüz dünyasından kesitler sunan bu masallar, çocuklarınıza güncel temaları masalsı bir dilde tanıtır.
 • Dünyanın dört bir yanından getirdiğimiz “klasik dünya masalları” ile farklı kültürlerin zenginliklerini keşfedebilir, “hayvanlı masallar” sayesinde doğanın renkli dünyasında bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

MASALLARLA BÜYÜ, masal okumak isteyen herkese hitap ediyor. Seçkin kütüphanemizde, kısa bir mola için “kısa masallar”dan, derin düşüncelere dalmak için “Ezop masalları”na kadar her türden masalı bulabilirsiniz. MASALLARLA BÜYÜ ile hayatın en güzel renklerini, en derin duygularını ve en kıymetli derslerini keşfedin!

İYİ BİR SİTE DENEYİMİ İÇİN

“Masal oku” kategorisinde  birbirinden farklı türlerdeki “tüm masallarımızı” bulabilir, sırayla okuyabilirsiniz. Kimi zaman “kısa masallar” ile hızlı bir maceraya atılırken, kimi zaman “uyku getiren masallar” ile sakin ve huzurlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

U

ARAMA BÖLÜMÜNÜ KULLANIN

Sitemizi daha kolay kullanmak için, sayfanın en altında bulunan arama butonunu deneyebilirsiniz. Mesela “cadılı masallar” yazabilirsiniz ya da  kurtlu masallar, belki de “yalan” ile ilgili bir masal arıyor olabilirsiniz (Tavşanları çok sevenler tavşanlı masal aratsın.) 

|

FİKRİNİZİ SÖYLEYİN

Bir anneden başka, kim daha iyi masal eleştirmeni olabilir ki! Sitemizde okuduğunuz masallarla ilgili yorum kısmını kullanın. Düşüncelerinizi ve sorunları bize iletin. Daha iyi masallara destek olun.