bebeklere masallar

TARLA KUŞU VE YAVRULARI

Bir Tarla Kuşu’nun yavrularını hasat zamanında ortaya çıkacak tehlikelerden korumak amacıyla onlara dikkatli olmalarını öğretmesini anlatan masalda çiftçinin başkalarına bel bağlamak yerine kendi güçlerine güvenmesi gerektiğini vurgulanır. Masal, insanın başkalarına bel bağlamaması gerektiğini ve kendine güvenmesini öğütler.

BEBEK MASALLARI: Çalışkan ve başarılı arı

Bebeğinize çalışkanlık ve başarı tutkusu aşılayacak olumlamalarla dolu minik bir masal. Her cümlesinde minik kahramanlarınıza çalışkanlık ve başarı sevgisi aşılayacak keyifli bir masal. Bebek masalları ile sevgi ve öğrenme dolu sakin bir yolculuğa çıkın!

BEBEK MASALLARI: Anne Sevgisi

Bebekler için yazılmış bebek masalları, annelerin ve babaların bebeğine söyleyeceği sevgi dolu olumlamalar içerir. Birbirinden güzel yansımalar ve ikilemelerle bebeğinizin dikkatini çekmenizi kolaylaştırır.

UYKUCU PEMBE KEDİ

Uyku getiren masallar oku: Uykucu Pembe Kedi, sizi huzur dolu, adeta bir ninni etkisi yaratan uyku getiren bir masal. Bu öyküde, yumuşak tüyleriyle kendini saran ve etrafındaki doğanın rahatlatıcı atmosferinde derin uykulara dalan tatlı bir kediyle tanışacaksınız. Rüyalar, esnemeler, ve sakinleştirici doğa betimlemeleriyle dolu olan bu masal, sizi ve çocuklarınızı huzur dolu, rahatlatıcı bir uykuya davet ediyor. İdeal bir uyku öncesi masalı arıyorsanız, ‘Uykucu Pembe Kedi’ tam size göre.

UYKU GETİREN FİL MASALI

Masal içinde masal! Harika bir uyku öncesi masall! Uyku Ülkesi’nin en sevilen karakteriyle tanışın. Uyku Getiren fil ve sihirli yıldız tozları sizi en derin rüyalara götürecek. Uyku masalları için yumuşak yastığınıza gömülün. İşte harika bir uyku öncesi masalı başlıyor.
Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.
Yazar: Bahar Saygılıer

YILDIZLARIN DANSI

Geceyi aydınlatan yıldızları yanınıza çağırın. Yıldızların dansı, tam bir uyku masalı. Sizi rüya alemine sürükleyecek dinginlik ve huzur verecek, uykuya hazırlayan bir başka masal.  Uyku masalları bölümündeki masallarımıza göz atmayı unutmayın. 

Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.
☆  Yazar: Bahar Saygılıer

KİRAZ AĞACI VE SİNCAP

Bu sıcacık masal, kendinin değersiz hisseden bir kiraz ağacı ile onu yuva gibi gören sincabın hikayesini anlatır. Özellikle minik bebeklerin çok seveceği bu masalı keyifle okuyacaksınız. 
☆ Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

HER GÜN DAHA İYİ Bİ'MASAL!

“MASALLARLA BÜYÜ” olarak, sizlere ve sevdiklerinize zengin bir masal koleksiyonu sunuyoruz. Çocuklara faydalı olabilecek daha çok, daha çok iyi masal yazabilmeye öncelik veriyoruz.  Güzel masallarla büyümüş bir çocuğun gözlerindeki ışıltı başkadır.

BOL RESİMLİ MASAL OKU

“Resimli masallar”, çocukların görsel algılarını geliştirerek hikayenin atmosferine daha kolay dalmalarını sağlar. Her bir resim, masalın büyüsünü gerçeğe bir adım daha yaklaştırır.

 

SICACIK BİR BAĞ KUR

Uyku öncesi masal okuma rutini harika! Her gece bir masal okuyarak, çocukların dil gelişimine katkıda bulunabilir, onların empati yeteneğini geliştirebilir ve hayal gücünü tetikleyebilirsiniz. Aynı zamanda, bir masalını okuduğunuzda, çocuklarla aranızdaki bağı güçlendirirsiniz
.

bebeklere masallar

Masalsı Huzur: Bebek Masalları Dünyası

Masallarla Büyü sitesi, en değerli varlıklarımız olan bebeklerimiz için tasarlanmış özel bir dünyaya ev sahipliği yapıyor. “Bebek Masalları” bölümümüz, 1, 2, ve 3 yaşındaki bebeklerinizin zihinsel ve duygusal gelişimini desteklemek amacıyla özenle hazırlanmış kısa bebek masalları ile dolu.

Bu kategorideki masallar, özel olumlamalarla dolu. Bebeklerinizi sakinleştirmek ve onları sevgi dolu bir atmosferde büyütmek için tasarlanmış masallar, sizin sesinizle bezenerek bebeğinizin kalbine dokunur.

Bebek masalları oku, 1 yaş masalları, 2 yaş masalları, 3 yaş masalları; her biri bebeklerinizi o yaş döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak destekleyen özenle seçilmiş masallardan oluşuyor.

Sevgi Dolu Hikayeler, Tatlı Uykular:

Her bir masal, bebeklerinizi kucaklayan sevgi dolu hikayelerle bezeli. Annelerin ve babaların bebeklerine okuyabileceği özel olumlamalar, bebeklerinizi tatlı bir uykuya hazırlarken sevgi dolu bir bağ kurmanıza yardımcı oluyor. Sevgi, cesaret, güven veren olumlamalarla dolu 0 12 ay bebek masalları oku

İyi bir bebek masalı, anne babanın güven veren sesinden bol bol olumlama ve güven veren cümlelerle dolu, basit ve kolay kurgulanmış kısa öykülerdir.

  • Gelişim İçin Harika Bir Başlangıç: Bebek masalları, küçük zihinleri büyük düşüncelerle dolduruyor. Renkli resimlerle desteklenmiş masallar, bebeklerinizi ses, kelime ve duygu tanıma konusunda teşvik ederken onların gelişimine katkıda bulunuyor.
  • Bebeğiniz Sizin Sesinizle Büyüsün: Sitemizdeki bebek masalları, anne ve babaların sıcacık sesleriyle bezenmiş. Bebeğinizin en güvenli yerde olduğu gibi hissetmesini sağlamak için tasarlanan bu masallar, sizin sevgi dolu anlatımınızla bebeklerinizi büyütüyor.
  • Her Gece Bir Masal, Her Gece Bir Büyü: Her gece bir masal, her gece bir büyü! Bebek masalları bölümümüz, her yaşta bebek için uygun masallar sunarak aileleri her gece güzel bir ritüele davet ediyor.

Anneler ve Babalar İçin Anlam Dolu Anlar

Bebek masalları, ebeveynlerin çocuklarıyla geçirdiği anları daha anlam dolu ve özel kılma amacını taşıyor. Her masal, bir aile ritüeli oluşturarak sıcak ve sevgi dolu bir ortam yaratıyor. Sizin sevgi dolu cümleler kurmanızı sağlayacak 3 aylık bebeklere masallar bile burada! 0 3 ay bebek hikayeleri oku

Masalsı Huzur: Bebek Masalları Dünyası’nda, sevgi ve özenle hazırlanan masallar, bebeğinizin büyüme serüvenine eşlik ediyor. Siz de bebeğinizle birlikte bu büyülü dünyaya adım atın, her gece bir masalla dolu olsun!

İYİ BİR SİTE DENEYİMİ İÇİN

“Masal oku” kategorisinde  birbirinden farklı türlerdeki “tüm masallarımızı” bulabilir, sırayla okuyabilirsiniz. Kimi zaman “kısa masallar” ile hızlı bir maceraya atılırken, kimi zaman “uyku getiren masallar” ile sakin ve huzurlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

U

ARAMA BÖLÜMÜNÜ KULLANIN

Sitemizi daha kolay kullanmak için, sayfanın en altında bulunan arama butonunu deneyebilirsiniz. Mesela “cadılı masallar” yazabilirsiniz ya da  kurtlu masallar, belki de “yalan” ile ilgili bir masal arıyor olabilirsiniz (Tavşanları çok sevenler tavşanlı masal aratsın.) 

|

FİKRİNİZİ SÖYLEYİN

Bir anne-babadan başka, kim daha iyi masal eleştirmeni olabilir ki! Lütfen okuduğunuz masallarla ilgili yorum yapın Düşüncelerinizi bana ileterek iyi masallara destek olun. Emin olun hemen okuyorum.