klasik dünya masalları

SAMAN,KÖMÜR VE FASÜLYE

Fasülyenin börülceye dönüşme hikayesini biliyor musunuz? Bu masal hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak. Grimm kardeşlerin klasik masalı, üç neşeli dostun macerasını anlatıyor. Bu eğlenceli masal, minik kalplere yaşamın çok farklı şeylere getirebileceğini anlatıyor.

PRENSES VE BEZELYE TANESİ

Tam bir prenses masalı… Eğlenceli bir masal arıyorsanız, prenses ile bezelye tanesi arasında geçenlere kulak verebilirsiniz. Andersen’den harika bir kısa masal. Masal oku, masal dinle, masal izle seçenekleriyle bahtsız narin prensesimizin başına gelenlere şaşıracaksınız.
Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

KRALIN YENİ GİYSİLERİ (Çıplak Kral)

Hans Christian Andersen tarafından yazılan ve ilk kez 1837’de yayınlanan  çıplak kral masalı, dış görünüşün önemine ve gösterişe meraklı insanların düştüğü yanılgıyı vurgular. İnsanları yanıltmak ve kandırmak yerine, dürüstlük ve gerçeklik üzerine kurulu olmanın önemini öğretir.
 Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

YAŞLI SULTAN

Grimm Masalları arasındaki “Yaşlı Sultan’ın sadakati ve cesareti, dostluğun gerçek değerini ortaya koyar. İkili, zorlukları birlikte aşar ve gerçek dostluğun ne demek olduğunu keşfeder. Masalımız, güvenin, anlayışın ve birbirine destek olmanın altını çizerken, yaşlı Sultan’ın öğrendiği ders bize dostluğun en değerli hazine olduğunu hatırlatıyor.

PİNOKYO

İtalyan yazar Callodi’nin yazdığı Pinokyo, sadece tahtadan yapılmış bir oyuncak değil, duyguları olan, konuşabilen ve tek hayali gerçek bir insan olmak isteyen capcanlı bir kukla! Dürüstlük ve yalan üzerine eğitici masallardan…
 Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

HANSEL VE GRETEL

Hansel ve Gretel Masalı, Grimm Kardeşler tarafından popülerleştirilse de masalın ilk hali  1812 yılında “Giambattista Basile” tarafından kaleme alınmıştır. Hansel ve Gretel, pasta, şekerlemeler ve kremalardan yapılmış bir ev görür.
☆ Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

KÜLKEDİSİ SİNDİRELLA

Külkedisi Masalı, (Sindirella) ilk versiyonu eski Çin masallarına kadar dayansa da bilindiği anlamda Sindirella külkedisi masalı Fransız yazar Charles Perrault tarafından kaleme alınmış daha sonra Grimm Kardeşler tarafından da derlenmiştir. Şimdi bir de Masallarla Büyü farkıyla okuyun.
☆ Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

RAPUNZEL

Kuleden sarkıttığı uzun altın sarısı saçlarıyla tüm dünya tarafından bilinen Rapunzel, Alman Halk Masallarından biri ve ilk olarak “Grimm Kardeşler” tarafından uzun uzun yıllar önce, tam 1812 yılında kitaplaştırılmıştır.
 Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

ALTIN YUMURTA

Altın Yumurta Masalı, büyülü bir atmosferde geçen olayları, renkli ve canlı karakterleri ve öğretici mesajlarıyla okuyucularını etkileyen bir eserdir. Bu masal, hem küçüklerin hem de büyüklerin kalplerinde hayal gücünü canlandırırken, dostluk, yardımlaşma ve sevgi gibi evrensel değerleri hatırlatır.
Masalın sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

OLE LUKOJE

“Gökyüzünün gizemli yolcusu Ole Lukøje, çocukların hayallerine sihir katmaya geliyor! Hans Christian Andersen’ın büyülü masalı, her gece çocukları masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. Renkli kuşların dans ettiği gemilerde, konuşan hayvanların dünyasında ve deniz kızlarının krallığında unutulmaz maceralara katılın. Ole Lukøje’nin sihirli dokunuşuyla rüyalarınız gerçeğe dönüşecek ve kalbiniz huzurla dolacak. “Ole Lukøje” masalıyla hayal gücünüze kanat takın ve gecelerin büyülü dünyasında yolculuğa çıkın!”

LEYLEKLER

“Gökyüzünün masum kanatları altında, dostluğun ve sevginin büyülü dansına hazır olun! Hans Christian Andersen’ın eşsiz masalı “Leylekler”, sıcacık bir hikayeye kapı açıyor. Bir çocuk ve yavru leyleğin unutulmaz dostluğu, yürekleri ısıtacak ve ruhları yüceltecek. Uçan kanatların ardındaki sırlara tanıklık edin ve göçün büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkın. “Leylekler” masalıyla hayatınıza dokunan gerçek bir hazineyi keşfedin. Eşsiz güzellikleri ve samimi duygularıyla sizi büyülemeye hazır!”

UÇAN SANDIK

“Gizemli bir sandığın büyülü gücüyle yükselişe geçmeye hazır mısınız? Hans Christian Andersen’ın muhteşem masalı “The Flying Trunk” yani “Uçan Sandık” sizi unutulmaz bir maceraya davet ediyor. Sıradan bir sandıkla gezinen genç, sihirli bir yolculuğa çıkıyor ve büyülü diyarlarda cesaretini, zekasını ve iyi kalbini kullanarak büyük zorlukları aşıyor. Cennet bahçelerinden masalsı kalelere, her adımda sürprizlerle dolu bu büyülü serüven, sizi hayranlıkla büyüleyecek. “The Flying Trunk” masalıyla cesaretin ve sevginin büyülü gücünü keşfedin!”

CENNET BAHÇESİ

“Gizemli bir dünyanın kapılarını aralamaya hazır mısınız? Hans Christian Andersen’ın büyülü masalı “The Garden of Paradise” (Cennet Bahçesi) sizi eşsiz bir serüvene davet ediyor. Cennet Bahçesi’nde altın süslemeli ağaçlar, inci dolu yapraklar ve nadide çiçekler arasında kaybolacaksınız. Masumiyetin ve sevginin gücüyle ejderhanın kalbini kazanan prenses Elara, sizin de kalbinizi kazanacak. Cennet Bahçesi’nin büyülü güzelliklerini keşfetmek ve masalsı mutluluğun tadını çıkarmak için hazır olun. Cennet Bahçesi masalı, masumiyetin ve sevginin ışıltılı dünyasına davet ediyor.”

YABAN KUĞULARI

“Güzellik, saflık ve sevginin büyülü dünyasında kaybolmaya hazır mısınız? Hans Christian Andersen’ın unutulmaz masalı “Yaban Kuğuları” size yürekleri ısıtan bir aşk hikayesi sunuyor. Masmavi gökyüzü altında dans eden beyaz tüylü kuğularla dolu bu masalda, Elisa’nın yolculuğuna tanık olun. Güzelliği ve masumiyetiyle kalpleri fetheden Elisa, yaban kuğusu olmanın acısını yaşarken, gerçek aşkın gücüyle yeniden doğuyor. Saflığın, dostluğun ve sevginin büyülü masalı sizi bekliyor. “Yaban Kuğuları” masalıyla hayatınıza büyülü bir dokunuş yapın!”

YOL ARKADAŞIM

Hans Christian Andersen’ın “Yol Arkadaşım” masalı 1985 yılında derlediği masallar arasında yer alan harika bir dostluk masalıdır. Gerçek dostluğun ve sevginin değerini anlatan güzel masalı keyifle okuyabilirsiniz.

HER GÜN DAHA İYİ Bİ'MASAL!

“MASALLARLA BÜYÜ” olarak, sizlere ve sevdiklerinize zengin bir masal koleksiyonu sunuyoruz. Çocuklara faydalı olabilecek daha çok, daha çok iyi masal yazabilmeye öncelik veriyoruz.  Güzel masallarla büyümüş bir çocuğun gözlerindeki ışıltı başkadır.

BOL RESİMLİ MASAL OKU

“Resimli masallar”, çocukların görsel algılarını geliştirerek hikayenin atmosferine daha kolay dalmalarını sağlar. Her bir resim, masalın büyüsünü gerçeğe bir adım daha yaklaştırır.

 

SICACIK BİR BAĞ KUR

Uyku öncesi masal okuma rutini harika! Her gece bir masal okuyarak, çocukların dil gelişimine katkıda bulunabilir, onların empati yeteneğini geliştirebilir ve hayal gücünü tetikleyebilirsiniz. Aynı zamanda, bir masalını okuduğunuzda, çocuklarla aranızdaki bağı güçlendirirsiniz
.

klasik dünya masalları

GÜÇLÜ BİR HAYAL GÜCÜ; HERKES İÇİN!” 

İyi bir masal, yaş ayırt etmeden herkesi içine çekmeli

Masallar, yüzlerce yıldır büyüklü küçüklü herkesin kalbini fetheden, hayal gücümüzü sınırsızca genişleten özel hikayelerdir. Ve şimdi, MASALLARLA BÜYÜ ile bu eşsiz dünyanın en derin köşelerine doğru bir yolculuğa davetlisiniz! Masal okumak, sadece eğlence değil, aynı zamanda eğitimin parçasıdır.

  • “Resimli masallar” bölümümüzde, hikayelerin renkli görselleri eşliğinde masalın içinde kaybolacaksınız. Her bir resim, masalın atmosferini daha gerçekçi ve canlı bir şekilde yaşamanıza yardımcı olacak.
  • “Uyku masalları” ile çocuğunuzun uykuya dalışını tatlı bir hikayeyle tatlandırabilirsiniz. Sakin tonları ve rahatlatıcı temalarıyla, hem çocuklarınızın hem de sizin huzurla uykuya dalmanızı sağlar.
  • Geleneksel masal sevenler için “Grimm Kardeşler”, “La Fontaine masalları” ve “Andersen masalları” kategorilerimizde tarihin en değerli hikayelerini bulabilirsiniz. Bu masallar, kuşaktan kuşağa aktarılan evrensel dersleri ve heyecanlı maceralarıyla sizi bekliyor.
  • Yenilikçi ve modern hikayeler arayanlar için “yeni masallar” kategorimiz tam bir cennet! Günümüz dünyasından kesitler sunan bu masallar, çocuklarınıza güncel temaları masalsı bir dilde tanıtır.
  • Dünyanın dört bir yanından getirdiğimiz “klasik dünya masalları” ile farklı kültürlerin zenginliklerini keşfedebilir, “hayvanlı masallar” sayesinde doğanın renkli dünyasında bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

MASALLARLA BÜYÜ, masal okumak isteyen herkese hitap ediyor. Seçkin kütüphanemizde, kısa bir mola için “kısa masallar”dan, derin düşüncelere dalmak için “Ezop masalları”na kadar her türden masalı bulabilirsiniz. MASALLARLA BÜYÜ ile hayatın en güzel renklerini, en derin duygularını ve en kıymetli derslerini keşfedin!

İYİ BİR SİTE DENEYİMİ İÇİN

“Masal oku” kategorisinde  birbirinden farklı türlerdeki “tüm masallarımızı” bulabilir, sırayla okuyabilirsiniz. Kimi zaman “kısa masallar” ile hızlı bir maceraya atılırken, kimi zaman “uyku getiren masallar” ile sakin ve huzurlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

U

ARAMA BÖLÜMÜNÜ KULLANIN

Sitemizi daha kolay kullanmak için, sayfanın en altında bulunan arama butonunu deneyebilirsiniz. Mesela “cadılı masallar” yazabilirsiniz ya da  kurtlu masallar, belki de “yalan” ile ilgili bir masal arıyor olabilirsiniz (Tavşanları çok sevenler tavşanlı masal aratsın.) 

|

FİKRİNİZİ SÖYLEYİN

Bir anneden başka, kim daha iyi masal eleştirmeni olabilir ki! Sitemizde okuduğunuz masallarla ilgili yorum kısmını kullanın. Düşüncelerinizi ve sorunları bize iletin. Daha iyi masallara destek olun.