sihirli masallar

UYKU PERİSİ NEDEN GEÇ KALDI?

Rüyalar alemine yolculuk başlıyor. Uyku masallar, yeni kategorimize eklenen bu seriden kopamayacaksınız. Uyumakta sorun yaşayanlar için düşünülmüş harika uyku masallarından biri. Uyku getiren masallar oku. Uyumadan önce sihirli bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Önce resimlere bakın, sonra gözlerinizi kapatıp bu güzel masalı dinlemeye başlayın.
Masalın sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz. 
Masalın sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz. 

UYKU GETİREN FİL MASALI

Masal içinde masal! Harika bir uyku öncesi masall! Uyku Ülkesi’nin en sevilen karakteriyle tanışın. Uyku Getiren fil ve sihirli yıldız tozları sizi en derin rüyalara götürecek. Uyku masalları için yumuşak yastığınıza gömülün. İşte harika bir uyku öncesi masalı başlıyor.
Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.
Yazar: Bahar Saygılıer

YUMUŞAK YASTIKLAR GEZEGENİ

Uyku Evreni’nin en güzel ülkesiyle tanışın. Uyku Masalları Özel Serisi’nden Bahar Saygılıer’in yazdığı bu uyku masalı, vazgeçilmez “Uyku Getiren Masallar serinin sadece başlangıcı. Derin bir uyku, keyifli rüyalar için yerinizi alın. Sakin bir masal sizi bekliyor.
Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.
Yazar: Bahar Saygılıer

PİNOKYO

İtalyan yazar Callodi’nin yazdığı Pinokyo, sadece tahtadan yapılmış bir oyuncak değil, duyguları olan, konuşabilen ve tek hayali gerçek bir insan olmak isteyen capcanlı bir kukla! Dürüstlük ve yalan üzerine eğitici masallardan…
 Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

MAVİ BALIK NEDEN UYUYOR?

Tüm dilekler gerçekleşebilir ancak bazılarının zamanı vardır Çok özel bir balık masalı. Uyku masalları, sizi uykuya hazırlayacak, sakin ve huzurlu bir masal atmosferiyle hayal dünyalarına yolculuğa çıkmanızı sağlayacak. Mavi Balık Neden Uyumuyor? size uykuyu sevdirecek.
☆ Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.
☆ Yazar: Bahar Saygılıer

PAMUK ŞEKER ORMANI VE MİNİK ELFLER

Uyku Evreni’nde yastık elfleri ve uyku perileri ve harika rüyalar yaratmak için çalışan bir sürü farklı canlının maceraları sizi harika bir uykuya hazırlamaya devam ediyor. Yastık elfleri bu sefer, Pamuk Şeker Ormanı’na gidiyor.
Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

JORİNDA VE JORİNDEL

Grimm Kardeşler’in unutulmaz masallarından biri olan Jorinda ve Jorindel sizi ürpertici bir maceraya sürükleyecek. Ormanın sırları, büyülü kafesler ve zorlu yolculuklarla dolu bu masal, okuyucuları eski zamanların büyülü dünyasına götürerek heyecan ve merak dolu bir serüvene sürüklüyor.

KURBAĞA PRENS

Grimm Masalları’nın büyülü dünyasında, bir prensin unutulmaz serüvenine tanıklık edin. Kötü bir büyü sonucu kurbağaya dönüşen prens, masalsı bir aşkla kurtulma umuduyla karşınızda. Sevgi ve iyilik dolu bir prenses, prensin dileğini yerine getirebilecek mi? Sihirli bir öpücüğün ardında yatan büyük sırrı keşfedin!

RUMPELSTİLTSKİN: Bir peri masalı

Bir zamanlar, uzak bir köyde, Pamuk Prenses ve yedi cücelerle dolu ormanın hemen yanında, iyi kalpli bir kız yaşarmış. Bu kızın annesi, en güzel elbiseyi dikmek istemiş. Ancak bir gün, kumaşı bitince işi bitmiş. Kızın annesi çok üzülmüş. Küçük kız, annesini üzgün...

ALTIN ANAHTAR

Grimm Kardeşler’den Gelen Büyülü Macera: Altın Anahtar. Bir çocuğun sevgi dolu cesareti, dünyanın sırlarını açan Altın Anahtar ile buluşuyor. Grimm Kardeşler’in unutulmaz masalı “Altın Anahtar,” hayal gücünüzü uçuracak, kalbinizi ısıtacak ve değerleri öğretecek.”Altın Anahtar” masalıyla, çocuklar sevgi ve cesaretin büyülü dünyasına adım atıyor!

OLE LUKOJE

“Gökyüzünün gizemli yolcusu Ole Lukøje, çocukların hayallerine sihir katmaya geliyor! Hans Christian Andersen’ın büyülü masalı, her gece çocukları masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. Renkli kuşların dans ettiği gemilerde, konuşan hayvanların dünyasında ve deniz kızlarının krallığında unutulmaz maceralara katılın. Ole Lukøje’nin sihirli dokunuşuyla rüyalarınız gerçeğe dönüşecek ve kalbiniz huzurla dolacak. “Ole Lukøje” masalıyla hayal gücünüze kanat takın ve gecelerin büyülü dünyasında yolculuğa çıkın!”

UÇAN SANDIK

“Gizemli bir sandığın büyülü gücüyle yükselişe geçmeye hazır mısınız? Hans Christian Andersen’ın muhteşem masalı “The Flying Trunk” yani “Uçan Sandık” sizi unutulmaz bir maceraya davet ediyor. Sıradan bir sandıkla gezinen genç, sihirli bir yolculuğa çıkıyor ve büyülü diyarlarda cesaretini, zekasını ve iyi kalbini kullanarak büyük zorlukları aşıyor. Cennet bahçelerinden masalsı kalelere, her adımda sürprizlerle dolu bu büyülü serüven, sizi hayranlıkla büyüleyecek. “The Flying Trunk” masalıyla cesaretin ve sevginin büyülü gücünü keşfedin!”

CENNET BAHÇESİ

“Gizemli bir dünyanın kapılarını aralamaya hazır mısınız? Hans Christian Andersen’ın büyülü masalı “The Garden of Paradise” (Cennet Bahçesi) sizi eşsiz bir serüvene davet ediyor. Cennet Bahçesi’nde altın süslemeli ağaçlar, inci dolu yapraklar ve nadide çiçekler arasında kaybolacaksınız. Masumiyetin ve sevginin gücüyle ejderhanın kalbini kazanan prenses Elara, sizin de kalbinizi kazanacak. Cennet Bahçesi’nin büyülü güzelliklerini keşfetmek ve masalsı mutluluğun tadını çıkarmak için hazır olun. Cennet Bahçesi masalı, masumiyetin ve sevginin ışıltılı dünyasına davet ediyor.”

DANS EDEN KIRMIZI AYAKKABILAR

Dans Eden Kırmızı Ayakkabılar, ünlü masal yazarı Hans Christian Andersen tarafından yazılmış unutulmaz bir eserdir. Bu masal, kırmızı bir çift ayakkabıyı giyen bir kızın başına gelen olayları anlatır. Dans eden ayakkabılar, insanın içindeki arzuları ve dış etkenlerin kontrolü altına girmesini anlatırken, aynı zamanda kişisel sorumluluk, özgür irade ve kabullenme konularına da değinir.
☆ Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

HER GÜN DAHA İYİ Bİ'MASAL!

“MASALLARLA BÜYÜ” olarak, sizlere ve sevdiklerinize zengin bir masal koleksiyonu sunuyoruz. Çocuklara faydalı olabilecek daha çok, daha çok iyi masal yazabilmeye öncelik veriyoruz.  Güzel masallarla büyümüş bir çocuğun gözlerindeki ışıltı başkadır.

BOL RESİMLİ MASAL OKU

“Resimli masallar”, çocukların görsel algılarını geliştirerek hikayenin atmosferine daha kolay dalmalarını sağlar. Her bir resim, masalın büyüsünü gerçeğe bir adım daha yaklaştırır.

 

SICACIK BİR BAĞ KUR

Uyku öncesi masal okuma rutini harika! Her gece bir masal okuyarak, çocukların dil gelişimine katkıda bulunabilir, onların empati yeteneğini geliştirebilir ve hayal gücünü tetikleyebilirsiniz. Aynı zamanda, bir masalını okuduğunuzda, çocuklarla aranızdaki bağı güçlendirirsiniz
.

sihirli masallar

GÜÇLÜ BİR HAYAL GÜCÜ; HERKES İÇİN!” 

İyi bir masal, yaş ayırt etmeden herkesi içine çekmeli

Masallar, yüzlerce yıldır büyüklü küçüklü herkesin kalbini fetheden, hayal gücümüzü sınırsızca genişleten özel hikayelerdir. Ve şimdi, MASALLARLA BÜYÜ ile bu eşsiz dünyanın en derin köşelerine doğru bir yolculuğa davetlisiniz! Masal okumak, sadece eğlence değil, aynı zamanda eğitimin parçasıdır.

  • “Resimli masallar” bölümümüzde, hikayelerin renkli görselleri eşliğinde masalın içinde kaybolacaksınız. Her bir resim, masalın atmosferini daha gerçekçi ve canlı bir şekilde yaşamanıza yardımcı olacak.
  • “Uyku masalları” ile çocuğunuzun uykuya dalışını tatlı bir hikayeyle tatlandırabilirsiniz. Sakin tonları ve rahatlatıcı temalarıyla, hem çocuklarınızın hem de sizin huzurla uykuya dalmanızı sağlar.
  • Geleneksel masal sevenler için “Grimm Kardeşler”, “La Fontaine masalları” ve “Andersen masalları” kategorilerimizde tarihin en değerli hikayelerini bulabilirsiniz. Bu masallar, kuşaktan kuşağa aktarılan evrensel dersleri ve heyecanlı maceralarıyla sizi bekliyor.
  • Yenilikçi ve modern hikayeler arayanlar için “yeni masallar” kategorimiz tam bir cennet! Günümüz dünyasından kesitler sunan bu masallar, çocuklarınıza güncel temaları masalsı bir dilde tanıtır.
  • Dünyanın dört bir yanından getirdiğimiz “klasik dünya masalları” ile farklı kültürlerin zenginliklerini keşfedebilir, “hayvanlı masallar” sayesinde doğanın renkli dünyasında bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

MASALLARLA BÜYÜ, masal okumak isteyen herkese hitap ediyor. Seçkin kütüphanemizde, kısa bir mola için “kısa masallar”dan, derin düşüncelere dalmak için “Ezop masalları”na kadar her türden masalı bulabilirsiniz. MASALLARLA BÜYÜ ile hayatın en güzel renklerini, en derin duygularını ve en kıymetli derslerini keşfedin!

İYİ BİR SİTE DENEYİMİ İÇİN

“Masal oku” kategorisinde  birbirinden farklı türlerdeki “tüm masallarımızı” bulabilir, sırayla okuyabilirsiniz. Kimi zaman “kısa masallar” ile hızlı bir maceraya atılırken, kimi zaman “uyku getiren masallar” ile sakin ve huzurlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

U

ARAMA BÖLÜMÜNÜ KULLANIN

Sitemizi daha kolay kullanmak için, sayfanın en altında bulunan arama butonunu deneyebilirsiniz. Mesela “cadılı masallar” yazabilirsiniz ya da  kurtlu masallar, belki de “yalan” ile ilgili bir masal arıyor olabilirsiniz (Tavşanları çok sevenler tavşanlı masal aratsın.) 

|

FİKRİNİZİ SÖYLEYİN

Bir anneden başka, kim daha iyi masal eleştirmeni olabilir ki! Sitemizde okuduğunuz masallarla ilgili yorum kısmını kullanın. Düşüncelerinizi ve sorunları bize iletin. Daha iyi masallara destek olun.