Etiket: resimli masallar

3 KÜÇÜK DOMUZCUK MASALI

Üç Küçük Domuzcuk, üç farklı malzemeden ev inşa eden üç domuz hakkında anlatılan bir İngiliz halk masalıdır. Büyük kötü kurt, sırasıyla saman ve çubuklardan yapılmış ilk iki domuzun evlerini üfleyerek havaya uçurur, ancak üçüncü domuzun tuğladan inşa ettiği evi yok edemez. Basılı versiyonları 1840’lara kadar uzanmasına rağmen, hikayenin kendisi çok daha eski köklere sahiptir. Hikayenin Yıllar içinde Üç Küçük Domuzun birçok versiyonu yeniden şekillendirilmiş veya değiştirilmiştir ve bu bazen kurt karakterini nazik bir haline getirmiştir.

Devamını oku

ASLAN İLE FARE

Aslan ile Fare” masalı, ormanda yaşayan büyük ve güçlü bir Aslan Kral ile minik bir Fare’nin dostluğunu anlatıyor. Bir gün Aslan Kral, minik Fare’yi yakalar ama onu serbest bırakır. Zamanla roller değişir ve minik Fare, Aslan Kral’ı bir avcının tuzağından kurtarır. Bu sıcak kalpli hikâye, yardımlaşmanın ve nezaketin her zaman karşılığını bulacağına dair önemli bir ders veriyor. Kimi zaman en minik fare bile, en büyük aslana yardım edebilir!

Devamını oku

OZ BÜYÜCÜSÜ: KASIRGA

Dorothy, Kansas bozkırlarında yaşayan küçük bir kızdır. Amcası Henry ve eşi Em ile birlikte küçük bir çiftlik evinde yaşarlar. Bir gün, evleri bir kasırga tarafından alınıp götürülür. Ev, kasırganın ortasında yükselir ve Dorothy ile evcil hayvanı Toto, içinde sallanırken uykuya dalarlar.

Devamını oku

PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER

Dünya Klasik Masalları arasında yerini alan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, tadına doyulmaz bir masal. Sihirli prenseslerin en sevileni ayrıntılı uzun bir anlatımla sizlerle. Okumaya doyamayacağınız harika bir Pamuk prenses masal oku. ☆ Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

Devamını oku
Yükleniyor