AY IŞIĞINI SİHİRLİ PERİLERİ

Zaman zaman içinde, evren zaman tünelinde; herkes bunu beklermiş Masallarla Büyü saati gelmiş.

Bir varmış, bir yokmuş… Güneş engin denizlerin ardından batarken, bir yandan da onun ışığını yansıtan harika bir ay yüzünü gösterir. Gökyüzü derin bir maviye bürünür ve bu güzel lacivert kubbenin altında tüm çocuklar güzel bir uyku için yataklarına yattığında ay ışığının sihirli perileri iş başına geçermiş. Bu güzel periler,  tüy gibi beyaz kanatları ve pırıl pırıl parlayan elbiseleriyle bulutların tepesindeki bir peri şehrinde yaşıyorlarmış. Gece gökyüzünü aydınlatan yıldızların ve ay ışığının yanı başında bembeyaz evleri varmış.

Ayışığı perileri, güneş doğduğunda uykuya yatar, ay çıktığında ise kalkar işe koyulurlarmış. 

 

 

Peri şehrinin en tatlı sakinleri bebek perilermiş. Onların yaramazlık yapmaktan bulutların çevresinde saklanbaç oynamaktan başka işleri yokmuş. Her bir peri, büyüyünceye kadar bulut şehirde kardeşleriyle oynar, keyifli vakit geçirir ve sihir yapma güçlerini geliştirirlermiş. Biraz büyüdüklerinde ise öğrenmeleri gereken zor ama keyifli işler onları bekliyormuş.  

Ay ışığının sihirli perileri büyüdüklerinde ise yeryüzüne inerek uykusu gelmeyen çocuklara ay ışığı tozlarından serperek tatlı bir uykuya dalmalarına yardımcı olurlarmış ancak bunun için önce sıkı bir eğitimden geçmeleri gerekiyormuş. Biraz büyüyen periler hemen eğitime alınırmış. 

Minik periler öncelikler çocukları uyandırmamak için sessizce uçmalılarmış. Bir baykuş gibi hiç ses çıkarmadan kanatlarını çırpmayı öğrenmek ilk ve en önemli dersmiş.

Sonrasında onlara verilen sihirli değnekle, ayışığı tozlarını toplamayı öğrenmeleri gerekiyormuş. Minik ayışığı perilerinin bunu öğrenebilmesi neredeyse 3 ay sürüyormuş.

 

❤  EFSANE MASAL HARİKA RESİMLERLE PİNOKYO MASALI

En son ve en zor ders ise görünmez olmayı öğrenmekmiş. Minik perilerin bunu yapabilmek için önce konsantre olmayı ve odaklanmayı öğrenmesi gerekiyormuş.  Her daim kıpır kıpır olan ve yerinde duramayan minik periler için bu en zoruymuş ama çalışkan ayışığı perileri tek tek bu eğitimleri geçmeye başlamış. Sınavı ilk bitirenler Luna ve Stella olmuş.

İki genç peri, Luna ve Stella, önce sessiz bir şekilde uçabilmeyi öğrenmişler, sonrasında ayışığının tozlarını etrafa dağıtmadan toplamayı ve en sonunda da odaklanmayı çözerek en zor görev olan görünmez olabilmeyi öğrenmişler ve peri sınavını geçmişler. Bu özel göreve atanmak için gün saymaya başlamışlar. Luna’nın kanatları gümüş renginde parlıyor, Stella’nınki ise altın sarısı bir ışıkla dolup taşıyormuş.

Her ikisi de yeryüzünü görecekleri için çok heyecanlıymış ve en çok yeşil renkteki ağaçlarlar kahverengi toprağı merak ediyorlarmış çünkü bulutların üzerinde yaşayan bu iki peri için bunu hayal edebilmek bile zormuş.

Bir gece, Ay Kraliçesi, bu iki genç periyi yanına çağırmış. “Artık zamanı geldi.” demiş nazik bir sesle. “Uykuya dalamayan çocukları ziyaret edecek ve onlara sihirli ay ışığı tozlarından dökeceksiniz. Bu tozlar sayesinde çocuklar sakin bir uykuya dalacaklar.”

❤  FARKLI MASALLAR KEŞFEDİN  ➸ PRENSES MASALLARI

Luna ve Stella heyecanla başlarını sallamışlar. Özel tozlarını alarak bulutların üzerinden aşağı doğru süzülmeye başlamışlar. Yavaşça süzülürken, gökyüzündeki diğer yıldızlar onlara parlayarak eşlik ediyormuş. Yeryüzündeki ışıltılı şehri gördüklerinde çok heyecanlanmışlar. 

İlk durakları, uykusuzluktan mızmızlanan küçük bir çocuğun odasıymış. Stella, çocuğun yastığının yanına usulca yaklaşmış ve sihirli tozunu serpmeye başlamış. Odayı aydınlatan hafif bir ışıkla, çocuğun yüzünde bir gülümseme belirmiş ve derin bir uykuya dalmış.

Bir sonraki evde, Luna bir beşiğin yanına gelmiş. İçinde huzursuzca hareket eden minik bir bebek varmış. Luna, bebeğin üzerine nazikçe ayışığı tozunu serpmiş. Bebek, hafif bir kıkırdama sesiyle rüyasında mutlu bir yerlere dalmış.

Gece boyunca, Luna ve Stella birçok evi ziyaret etmişler. Her seferinde, sihirli tozlarının gücüyle, çocukların yüzlerinde bir tebessüm oluşmuş ve huzurla uykuya dalmışlar.

 

 

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, iki peri yorgun ama mutlu bir şekilde bulutların üzerindeki evlerine dönmüşler. Ay Kraliçesi onları gururla karşılmış “Görevinizi mükemmel bir şekilde yerine getirdiniz.” demiş. “Şimdi, siz de huzurla dinlenin.”

Luna ve Stella, bulutların yumuşacık kucağında, ayın nazik ışığı altında gözlerini kapatmışlar. O gece, sadece dünyadaki çocuklar değil, onlar da en tatlı rüyalarına dalmışlar.

Masallarla Büyü / Uyku getiren masallar serisinden Ayışığının sihirli perileri isimli masal da böylece bitmiş. Her gece ay ışığı perileri, uykusuz çocukları ziyaret ederek onları rüya dünyalarına götürmüş ve her çocuk, bu sihirli tozun altında derin ve huzurlu bir uykuya dalmış.

Yazar – görsel tasarım: Bahar Saygılıer