PAMUK ŞEKER ORMANI VE MİNİK ELFLER

Uyku Evreni'nde yastık elfleri ve uyku perileri ve harika rüyalar yaratmak için çalışan bir sürü farklı canlının maceraları sizi harika bir uykuya hazırlamaya devam ediyor. Yastık elfleri bu sefer, Pamuk Şeker Ormanı'na gidiyor. Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.

Bir varmış, bir yokmuş… Uyku Evreni’nin en sevilen gezegeni Yumuşak Yastıklar Gezegeni‘nde harika gün başlıyormuş. İnsanlara en güzel rüyaları yaşatmak için çalışan yastık elfleri, bugün çok farklı bir heyecan yaşıyormuş.  Elf prensi, bugün Pamuk Şeker Ormanı’nı kontrol etmeye gelecekmiş.

Pamuk Şeker’den ağaçların, çileklerden çiçeklerin, bulunduğu bu büyülü orman, dünyanın en tatlı kokuları üretiliyormuş.

Tabi elflerin bu ormandan şeker yemesi kesinlikle yasakmış. 

Yastık elflerinin bir çoğu şekerin zararlı olduğunu biliyormuş ancak bazı bebek elfler hala bunun farkında değilmiş. Bu nedenle Elf Prensi, ayda bir kere bebek elflerle birlikte Pamuk Şeker Ormanı’na gider ve onlara kuralları anlatırmış.  

Elf prensinin o gün geleceğini öğrenen minik elf Mina da son derece heyecanlıymış. İlk defa Pamuk Şeker Ormanı’na gidecekmiş. Herkesin anlattığı bu yeri görmek için sabırsızlanıyormuş. 

Burada Ağaçlar, türlü renkteki pamuk şekerlerle kaplıymış ve zaman zaman şeker yağmurları düşermiş.

Bu ormanda yürümek, şekerlemelerin tatlı kokusunu hissetmek ve lezzetli şekerleri yemek büyük bir keyifmiş.

Her rüyaya derin bir anlam katan Pamuk Şeker Ormanı’nda binbir çeşit farklı koku varmış. Karamel kokusu, vanilya kokusu, çikolata kokusu, çilek ve hatta puding kokusu bile varmış. 

❤  BÜYÜLÜ BİR YOLCULUK UYKU GETİREN FİL

Çalışkan yastık elfleri sabahın erken saatlerinde uyanmış.  Elf prensi Pamukçu, tüm minik elfleri yanına toplayarak Pamuk Şeker Ormanı’na doğru bir yolculuğa çıkmış. Minik yastık elfleri yol boyunca büyük şeker ağaçları ve tatlı sürprizlerle karşılaşmış. Ormanın mis kokusu daha içine girmeden etrafa yayılıyormuş. Minik elfler daha önce hiç duymadıkları harika kokular duymaya başlamışlar. Bisküvili muzlu puding kokusu, vanilyalı tarçın kokusu, çilekli sufle kokusu… Kokular arttıkça durumu fark eden Elf prensi, minik elflere dönerek onları uyarmış; ” Kokuları bol bol içinize çekebilirsiniz ama unutmayın şeker yemek, elflerin şeker gibi eriyip yok olmasına neden olur o yüzden sakın ağzınıza sürmeyin.” 

 

Yastık Elfleri, Pamuk Şeker Ormanı’na ulaştığında gözlerine inanamamışlar. Her bir ağaç, pembelerden turunculara, mavisinden yeşiline kadar farklı renkte şekerlerle kaplıydı. Yolu izlemeye devam ettikçe, elflerin etrafa yayılan tatlı kokuyu hissetmeleriyle birlikte büyük bir heyecan kaplamış kalplerini.

Elf Prensi Pamukçu, minik elflerle birlikte ilk olarak çikolatalarla dolu bir ağacına yaklaşmış. Ağacın gövdesinde sanki çikolata doluymuş. Yastık Elfleri onları keşfetmeye başlamışlar. Ağaca tırmanan elfler, kendilerini aşağı doğru sallandıklarında kahkahalarla gülmüşler. 

Elf prensi onlara, aslında bunun bir kakao ağacı olduğunu söylemiş. “Bu harika çikolatalar kakao ağacından geliyor.” dediğinde tüm minik elfler çok şaşırmışlar. 

Etraf tamamen çikolata kokuyormuş. Minik yastık elflerinin ağızları sulanmış. Elf Prensi sözlerine devam etmiş; ” Size güzel bir haberim var, çikolata değil ama kakao oldukça faydalı, tadı biraz daha acı olsa da doya doya kakao yiyebilir, kakaolu süt içebilirsiniz”  

❤  YENİ BİR MASAL KEŞFEDİN ŞANSLI HANS

Sonra, Pamukçu ve minik elfler Pamuk Şeker Ormanı’nda dolaşırken, şekerden yapılmış renkli çiçekler ve büyük şekerlemeler olan açık bir alan keşfetmişler. Minik elfler, bu rengarek ormanı çok sevmiş. Sevinçle çiçekleri ve şekerlemelerin arasında gezmeye mis gibi kokuları içine çekmeye başlamışlar. 

Pamuk Şeker Ormanı’nın en büyük sürprizi ise, ortasında bulunan büyük bir şeker şelalesiymiş. Şeker şelalesi, şekerlerin tatlı bir şekilde akarak oluşturduğu renkli bir şelaleymiş. Elf çocukları, suya yaklaşıp ellerini şeker şelalesine daldırdıklarında, parmaklarında şeker kristalleri oluşuyormuş. Bu tatlı sürpriz karşısında elfler birbirlerine şeker kristallerini fırlatarak eğlenmişler ve kahkahaları ormanın içinde yankılanmış.

Elf Prensesi Pamukçu ve minik elfler, Pamuk Şeker Ormanı’nda unutulmaz bir gün geçirdikten sonra gün batımına yaklaşmış. Elf prens, onlara gitmeden çok önemli bir şey daha söylemiş. ” Harika rüyaların en önemli noktası kokulardı. Artık siz de Pamuk Şeker Ormanı’na gelerek farklı kokular yaratabilir ve insanların rüyalarına bu harika kokuları ekleyebilirsiniz ama unutmayın, şeker yemek yok” Yavaşça ormandan ayrılmışlar ama kalplerinde ormanın büyülü kokularıyla ve tatlı anılarla dolu bir sevinç varmış.

Yastık Elfleri, Yumuşak Yastıklar Ülkesi’ne döndüklerinde, diğer elflerle ve insanlarla bu büyülü maceralarını paylaşmışlar. Masal da burada bitmiş.  

5 Yorumlar
 1. Bu hikayeyi çok sevdim Tavsiye ederim

  Yanıtla
 2. 44 yaşındayım ama geceleri eşime okuyorum bu masalları. Çok masal sitesi var ama en yaratıcı, düşündürücü ve gerçekten eşimi uyutan masallar bunlar. Sadece çocuklar için değil büyükler için de güzel masallar bunlar. Emeğinize sağlık hocam.

  Yanıtla
 3. Emeğinize sağlık harika bir kurgu çok beğendik teşekkür ederiz

  Yanıtla
 4. Masallar çok sevimli ve çok güzeller. Hazırlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Fakat cok fazla kelime düşüklüğü ve imla hatası bulunmakta.

  Yanıtla
  • Neşe hanım yapıcı yorumunuz için teşekkür ederim. Siteyle tek başıma ilgileniyorum. Hızlı yeni masal yetiştirmek ve görsellendirmek biraz vakit alıyor. İmla konusu gözümden kaçabiliyor ancak her masalı dönüşümlü olarak yeniden düzenliyorum. Hataları en aza indirmek için elimden geleni yaptığıma emin olabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederim. Bahar

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir