ejderhalı masallar

FARE DOĞURAN DAĞ

Kocaman bir dağ, meraklı orman sakinleri ve beklentilerle dolu köylüler… Ne çıkacak bu kocaman dağın içinden? Bir hazine mi, bir ejderha mı, yoksa yeni bir orman mı? Jean de La Fontaine’nin unutulmaz fabl’ı Doğuran Dağ, “Dağ fare doğurdu” deyiminin kaynağı ve hayatın beklenmeyen sürprizlerini anlatan bir ders. Masallarla Büyü farkıyla yeniden anlatılan bu etkileyici masal, her yaştan okuyucuya büyük beklentilerin ardında yatan basit ama değerli gerçekleri gösteriyor.

MAVİ BALIK NEDEN UYUYOR?

Tüm dilekler gerçekleşebilir ancak bazılarının zamanı vardır Çok özel bir balık masalı. Uyku masalları, sizi uykuya hazırlayacak, sakin ve huzurlu bir masal atmosferiyle hayal dünyalarına yolculuğa çıkmanızı sağlayacak. Mavi Balık Neden Uyumuyor? size uykuyu sevdirecek.
☆ Masalların sonundaki yorum bölümünden fikirlerinizi yazarak geliştirmeye destek olabilirsiniz.
☆ Yazar: Bahar Saygılıer

KRİSTAL KÜRE

Grimm Kardeşler’in büyülü kaleminden doğan “Kristal Küre” masalıyla ejderhanın nefesini ensenizde hissedeceksiniz! Bir çobanın cesareti, ejderhanın dostluğu ve prensesin kurtuluşuyla, masalın sihirli dünyasına adım atın.

ŞARKI SÖYLEYEN KEMİK

Bir zamanlar, yeşil tepelerle çevrili bir krallıkta, cesur bir prens yaşarmış. Prens, korkusuzluğu ve iyilikseverliğiyle ünlüymüş. Günlerden bir gün, korkunç bir ejderha krallığın yakınında belirmiş. Ejderha, insanların korkulu rüyası olmuş, köyleri ve tarlaları yakıp...

ALTIN ANAHTAR

Grimm Kardeşler’den Gelen Büyülü Macera: Altın Anahtar. Bir çocuğun sevgi dolu cesareti, dünyanın sırlarını açan Altın Anahtar ile buluşuyor. Grimm Kardeşler’in unutulmaz masalı “Altın Anahtar,” hayal gücünüzü uçuracak, kalbinizi ısıtacak ve değerleri öğretecek.”Altın Anahtar” masalıyla, çocuklar sevgi ve cesaretin büyülü dünyasına adım atıyor!

CENNET BAHÇESİ

“Gizemli bir dünyanın kapılarını aralamaya hazır mısınız? Hans Christian Andersen’ın büyülü masalı “The Garden of Paradise” (Cennet Bahçesi) sizi eşsiz bir serüvene davet ediyor. Cennet Bahçesi’nde altın süslemeli ağaçlar, inci dolu yapraklar ve nadide çiçekler arasında kaybolacaksınız. Masumiyetin ve sevginin gücüyle ejderhanın kalbini kazanan prenses Elara, sizin de kalbinizi kazanacak. Cennet Bahçesi’nin büyülü güzelliklerini keşfetmek ve masalsı mutluluğun tadını çıkarmak için hazır olun. Cennet Bahçesi masalı, masumiyetin ve sevginin ışıltılı dünyasına davet ediyor.”

HER GÜN DAHA İYİ Bİ'MASAL!

“MASALLARLA BÜYÜ” olarak, sizlere ve sevdiklerinize zengin bir masal koleksiyonu sunuyoruz. Çocuklara faydalı olabilecek daha çok, daha çok iyi masal yazabilmeye öncelik veriyoruz.  Güzel masallarla büyümüş bir çocuğun gözlerindeki ışıltı başkadır.

BOL RESİMLİ MASAL OKU

“Resimli masallar”, çocukların görsel algılarını geliştirerek hikayenin atmosferine daha kolay dalmalarını sağlar. Her bir resim, masalın büyüsünü gerçeğe bir adım daha yaklaştırır.

 

SICACIK BİR BAĞ KUR

Uyku öncesi masal okuma rutini harika! Her gece bir masal okuyarak, çocukların dil gelişimine katkıda bulunabilir, onların empati yeteneğini geliştirebilir ve hayal gücünü tetikleyebilirsiniz. Aynı zamanda, bir masalını okuduğunuzda, çocuklarla aranızdaki bağı güçlendirirsiniz
.

ejderhalı masallar

İYİ BİR SİTE DENEYİMİ İÇİN

“Masal oku” kategorisinde  birbirinden farklı türlerdeki “tüm masallarımızı” bulabilir, sırayla okuyabilirsiniz. Kimi zaman “kısa masallar” ile hızlı bir maceraya atılırken, kimi zaman “uyku getiren masallar” ile sakin ve huzurlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

U

ARAMA BÖLÜMÜNÜ KULLANIN

Sitemizi daha kolay kullanmak için, sayfanın en altında bulunan arama butonunu deneyebilirsiniz. Mesela “cadılı masallar” yazabilirsiniz ya da  kurtlu masallar, belki de “yalan” ile ilgili bir masal arıyor olabilirsiniz (Tavşanları çok sevenler tavşanlı masal aratsın.) 

|

FİKRİNİZİ SÖYLEYİN

Bir anne-babadan başka, kim daha iyi masal eleştirmeni olabilir ki! Lütfen okuduğunuz masallarla ilgili yorum yapın Düşüncelerinizi bana ileterek iyi masallara destek olun. Emin olun hemen okuyorum.