Bir varmış, bir yokmuş. Güneş gökyüzünde pırıl pırıl pırıldar, masmavi berrak ırmaklar şırıl şırıl şırıldarken; kuşlar en güzel şarkılarını cıvıl cıvıl cıvıldar, minik tavşanlar hoplaya zıplaya ormanda gezer ve dünyanın en tatlı bebeği ise annesinin sıcacık kucağında sevgi dolu bir masal dinlermiş.

Bu güzel bebek annesinin en tatlı değerli hazinesiymiş. Anneciği, her gün bebeğinin yanına gidip onun tatlı yüzüne bakar, gülücükleriyle dolup taşar ve şöyle dermiş “Seni çok seviyorum, senin güzel gülücüklerin benim günümü aydınlatıyor.”

Her an bebeğinin yanında olmak annesi için büyük bir mutlulukmuş. Annesi “Sen benim inci tanem, biricik kuzumsun. Gözlerin ne kadar parlak, minik ellerin ne kadar yumuşak, kalbin ne kadar güzel! Seninle olmak, yaşamımı renklendiriyor. “ dermiş. Annesinin bu güzel sözleri bebeğini güvende ve sevgi dolu hissettirirmiş.

Annesinin güzel sözleri bebeğinin yüreğini sevgiyle doldururmuş. “Annecim, beni ne kadar seviyorsun?” dediğinde annesi gülümseyerek yanıt verirmiş, “Sevgim gökyüzündeki yıldızları sayamayacak kadar çok, denizdeki kum tanelerinden daha fazla, bir ömrün boyunca sürecek kadar derin. Sen benim her şeyimsin. Çok değerli ve biriciksin.” 

Her akşam annesi, bebeğini uyuturken ona ninni söylermiş. “Uyu biricik kuzucuğum, annen hep senin yanında. Güzel rüyalar gör kuzucuğum, sabah yeniden beraber olacağız.”

Annesinin tatlı bebeği, uyurken annesinin güvenli kollarında olduğunu bilir ve annesinin sevgisinin minik kalbinde hissedermiş. Annesi ona “Seninle geçirdiğim her an, benim için bir ömre bedel. Seninle konuşmak, en güzel melodi. Küçük sesin, benim için bir şarkı gibi. Gözlerin, ruhundaki masumiyeti yansıtıyor. Sen çok saf ve çok güzelsin. Seni her zaman koşulsuzca seveceğim” dermiş.

Güzel bebek sıcacık yuvasında annesinin yanında her gece huzurlu bir uykuya dalarmış. Rüyasında ışıl ışıl yıldızlar onunla şarkı söyler, rengarenk gökkuşakları gecesini renklendirirmiş. Tatlı bebek, mışıl mışıl uyurken çok huzurlu ve mutluymuş.

Annesinin akıllı bebeği, her sabah uyandığında özgüvenle parlar, etrafına neşe ve mutluluk saçarmış. Bu minik bebeğin gülücükleri tüm ailesinin sevinç kaynağı olurmuş. Annesi ona ” Sen benim her şeyimsin. Büyüdüğünde çok akıllı, şanslı, sevgi dolu bir insan olacaksın. Uzun ve sağlıklı bir ömür seni bekliyor. Seninle her zaman gurur duyacağım. Sevgimi hep yüreğinde hisset, gözlerim her zaman senin üzerinde, ellerim kolayca sana uzanır. Annen hep senin yanında olacak” dermiş. Bunları duyan bebeğin kalbi annesinin sevgisiyle dolup taşar. Gözleri parıldar, kalbi sıcacık olurmuş.

Dünyanın en güzel bebeğine yazılmış masal da burada bitmiş.