Bir varmış, bir yokmuş. Bir zamanlar, uzak bir krallıkta, güzellik ve zarafetiyle ünlü bir prenses yaşarmış. Bu prensesin gümüş bir taçla süslenmiş uzun siyah saçları, doğanın zenginliğiyle yarışacak kadar parlak yeşil gözleri varmış. Elara, hem çok güçlü hem de çok cesaretli, saygılı ve nezaketliymiş.

Prenses Elara’nın krallığı ise bereketli toprakları ve güzellikleriyle ünlüymüş. Geniş topraklara, yemyeşil vadilere sahipmiş. Krallığın merkezinde ise gökyüzüne uzanan yüksek kulelerle çevrili muhteşem bir saray varmış. Krallıktaki kasaba ve köyler ise halkın birbirine yardım ettiği, barış içinde bir arada yaşadığı yerlermiş.

❤  FARKLI BİR MASAL KEŞFEDİN ➸ DERSTE SALYANGOZ YARIŞTIRAN SİNCAP

Bir gün, karanlık bir gölge krallığın sınırlarına doğru yayılmaya başlamış. Bu gölge krallığın sınırlarını sararak ilerledikçe, köy ve kasabalar üzerinde hüzün hüküm sürmüş. Güneşin sıcak ışıkları, gölgenin hüküm sürdüğü bölgelerde solgunlaşmış. Çiçekler solmuş, ağaçlar yapraklarını dökmüş, nehirler bulanıklaşmış. Halk, gölgenin bu yavaş ilerleyişi karşısında çaresizlik içindeymiş. Bir zamanlar canlı olan doğa, adeta bir büyü bozulmuş gibi solgun ve cansızlaşmış.

Krallığın toprakları yavaş yavaş doğal güzelliklerini kaybetmiş, yerini derin bir hüzün ve belirsiz bir endişe bırakmış. Gölgelerin yoğunlaştığı yerlerde köyler boşalmış, evler terkedilmiş, krallığın sakinleri ise gölgeye yenik düşüp hüzne boğulmuş.

Elara, gölgenin bu yıkıcı ilerleyişini durdurmak için harekete geçmesi gerektiğini anlamış. Krallığına hükmeden bu karanlık güç, sadece doğayı değil, aynı zamanda halkının kalplerini de grileştiriyormuş. Elara “Krallığımdaki huzurun kaybolmasına asla izin veremem” demiş ve bir plan yapmış.

❤  FARKLI BİR MASAL KEŞFEDİN ➸ GÖKYÜZÜNÜN MELODİSİ

Cesareti ve kararlılığı, onu sadece bir prenses olmanın ötesine taşımış, krallığının kurtuluşu için mücadele eden bir lider haline getirmiş. Elera kadınlardan oluşan ekibini kurmuş ve ormana adım atmış. Elera ilerledikçe adımları cesaret ve sevgi dolu bir ritme dönüşmüş. Yanında getirdiği ekibine liderlik yaparken ormanın içindeki gizemleri tek tek zekasıyla çözmüş, birçok zorluğun üstesinden de azimle gelmiş. Çünkü Elara, krallığındaki kadınları cesaretlendirmek ve onlara ilham olmak istiyormuş.

Elara ve ekibi sonunda verdiği mücadelenin karşılığını almış ve krallığının sınırlarına doğru yayılan karanlık gölgenin kaynağını bulmuş ve onu sevgiyle iyileştirerek sonsuzluğa göndermiş. Sonunda Kralık’taki karanlık gölge dağılmış, solmuş topraklar canlanmış, kaybolan güzellikler geri gelmiş.

Elara’nın liderliğinde, krallığındaki her kadın, kendi güçlerine ve potansiyellerine inanarak krallığın yeniden doğuşunu sağlamış.