UYKUCU PEMBE KEDİ

Bir zamanlar, pespembe bir evin en tenha, en huzurlu köşesinde, yumuşacık pembe tüyleriyle “Uykucu Pembe Kedi” yaşarmış. Bu tatlı kedi, günün büyük bir kısmını derin uykularla, dingin esnemelerle ve hafifçe titreyen burunla geçirirmiş. Tüyleri o kadar pembeymiş ki, uykuya dalmak için yatağına yumulduğunda tam bir pamuk şeker gibi görünürmüş. Bu tatlı pofuduk bulduğu her fırsatta derin ve huzurlu bir uykuya dalarmış. Yaşadığ yerin sakinliği ve kendi huzuru birleşince, Uykucu Pembe Kedi için en ideal uyku koşulları oluşurmuş.

Gece olduğunda yumuşak yatağına sokulur ve uyurmuş.

Güneş ışınları camdan içeri süzüldüğünde gider güneşin altına kıvrılır ve yine uyurmuş.

Güneş batarken, gökyüzündeki kızıl turuncu yavruağzı renklere bakar, güzelce esner ve tabi ki yine derin bir uyurmuş. Bazen bahçede, bazen sahibinin kucağında bazen serin bazen sıcak bir köşe bulduğunda hiç bir fırsatı kaçırmaz muhteşem rüya alemine dalar ve huzur içinde uyumaya devam edermiş. 

Onu yemek yerken 3-5 dakika uyanık görme imkanınız olabilir tabi… bazen de pembe tüylerini temizlemek için kısa bir süreliğine uyanık kaldığını görenler olurmuş. Sonra Uykucu Pembe Kedi yine gözlerini yavaşça yumarmış.

❤  FARKLI MASALLAR KEŞFEDİN ➸ YENİ MASALLAR

Yumuşak Zamanlar

Uykucu Pembe Kedi’nin en çok sevdiği yerlerden biri incecik ışık hüzmesinin süzüldüğü bir ağacın altındaymış. O gün bahçede hafif bir esinti varmış; yapraklar hafifçe sallanıyor, kuşlar alçak sesle şakıyorlarmış. Uykucu Pembe Kedi, pofuduk kuyruğunu etrafına dolamış, bir patisini yüzüne koyarak uyumak üzereymiş. Göz kapakları yavaşça kapanırken, kendini yumuşak, rahatlatıcı bir rüyanın içinde bulmuş.

Rüyasında, gökkuşağının altında uçan kelebekler, yavaşça dalgalanan çiçekler ve pırıl pırıl parlayan ışıklar varmış. 

Uyku Çiçeği

Rüyanın sonlarına doğru, Uykucu Pembe Kedi bir çiçeğe yaklaşmış. Bu çiçek, “Ninni çiçeğiymiş ve çevresine tatlı bir melodi yayıyormuş Melodi, denizin dalgalarının sahile vurması gibi, rahatlatıcı ve düzenliymiş. En sevilen şarkılardan bile daha güzelmiş. Rüyasında çiçeğin yanına sokulmuş ve son bir kez daha esnemiş ve rüyasında bile uyumaya başlamış. Pofuduk pembe kuyruğu ninni çiçeğinin melodisiyle bir aşağı bir yukarı yavaşça sallanıyormuş.

Her şey o kadar huzurlu, o kadar yavaş ilerliyormuş ki, Uykucu Pembe Kedi rüyasında bile esnemiş. Bu esnemeyle birlikte, rüyasında bir bulut, sakin bir şekilde yavaş yavaş hareket etmiş ve tatlı bir serinlik getirmiş. Sırtından vuran güneş ışığı hoş bir sıcaklık veriyormuş.

Gökkuşağının altında uçuşan kelebeklerden biri gelip onun burnuna konmuş. Minik kedicik rüyasındaki uykuda uyanıvermiş ama hala rüyadaymış. Onu uyandıran kelebeğe yavaşça bir pati sallamış ve oradan uzaklaşan kelebeği izlemeye başlamış. 

❤  EFSANE MASAL YENİ RESİMLERLE  HANSEL VE GRETEL MASALI OKU

Birkaç derin nefes almış ve tatlı tatlı mırıldamaya başlamış. Göz kapakları ağırlaşmış ve kendini yeniden, sonsuz bir huzur içinde bulmuş. Sanki annesinin kollarında gibi huzurluymuş ancak biraz yemek yemek için uyanması gerektiğini biliyormuş. Gözlerini aralamış. Tombul beyaz patilerinde hiç enerji olmadığını fark etmiş. “Neyse…” demiş içinden “Yemeğimi de sabah yerim artık.”

Uyanmaya hiç niyeti yokmuş. Etrafındaki her şeyin, tıpkı onun gibi, huzurlu ve sakin olduğu bahçede, hayat yavaş ve tatlı bir tempoyla devam ediyormuş. Uykucu Pembe Kedi masalı da burada bitmiş.  

Bu masalın sonunda, eğer hala uyanıksanız, gözlerinizi kapatmayı ve birkaç derin nefes almayı unutmayın. Uykucu Pembe Kedi’nin ormanındaki gibi, belki de siz de huzurlu, rahatlatıcı düşlere dalabilirsiniz.

İyi uykular… 🌙