Bir varmış, bir yokmuş. Yıldızların gökyüzünde ışıl ışıl parladığı,  derin mavi gecelerin yaşandığı güzel zamanların birinde, Maya adında çok tatlı bir kız yaşarmış. Maya, uyku vakti geldiğinde anne ve babasına iyi geceler der ve hevesle odasına yatmaya gidermiş çünkü kendi başına kaldığı bu saatlerde odasındaki pencereden gökyüzündeki ayı ve yıldızları izlemeyi çok seviyormuş. Yeterince büyüdüğü için artık kendi başına uyumak ona ayrı bir keyif veriyormuş. Her gece yatağına uzanır, birbirinden güzel hayaller kurar ve güzel bir uykuya dalarmış. 

Maya’nın en sevdiği hayallerden biri minik bir Peri ile tanışmakmış. O, minik masal perilerini çok seviyormuş. Minik ışıltılı kanatları, rengarenk simli ve pullarla süslü elbiseleri ve tabi ki sihirli değnekleriyle periler onun için çok özelmiş.

Yine bir gece, Maya anne ve babasına iyi geceler dedikten sonra dişlerini fırçalamış ve odasına geçerek güzelce sıcak yatağına uzanmış. Uykuya dalmadan önce yine harika perileri düşünüyormuş. Gözleri neredeyse kapanacakmış ki, bir de odasına bir ışık hüzmesinin girdiğini fark etmiş ve karşısında çok tatlı bir peri belirmiş. Minik Peri’nin kısa lila rengi eteği pullarla süslüymüş. Kocaman kanatları ışıl ışıl parlıyormuş. Peri, “Merhaba Maya!” demiş gülümseyerek. “Ben Ay Işığı Peri’siyim. Sana bir özel hediye getirdim.”

❤  OLUMLAMALARLA DOLU SÖZCÜKLER  BEBEK MASALLARI

Ay Işığı Perisi, sımsıkı kapattığı minik ellerini yavaşça araladığında, odaya muhteşem bir sihirli bir ışık yayılmış. O an, odanın içinde sihirli bir dünya oluşmuş. Duvarlar parıldıyor, minik yıldızlar dans ediyormuş. Maya, hayatının en güzel gecesini yaşıyormuş. Daha ne kadar güzel olabilir diye düşünürken, ay ışığının altından odaya doğru uçmakta olan harika bir unicorn geldiğin görmüş. Bu güzel boynuzlu atın, bembeyaz kanatları, pembe, sarı, ışıltılı bir boynuzu varmış. 

Ay Işığı Perisi “Bu özel unicorn, sana en güzel rüyaları getirdi” demiş ve eklemiş “Artık biz seninle her gece, burada seninle birlikte olacağız.”

Maya sevinçle gülümsüyor, odasındaki ışıkların dansını seyrediyormuş. Ayışığı Perisi’nin sihirli ışıkları altında uykuya dalarken, minik kızın yüzünde bir tebessüm belirmiş. Tüm gece Maya birbirinden güzel rüyalar görmüş. Hepsi gerçek gibiymiş ve çok güzelmiş.

Ertesi sabah Maya, güzel rüyaların etkisiyle çok mutlu uyanmış. Gece olmasını ve kendi yatağına uzandığında Ay Işığı Perisi’ni yeniden görebilmeyi çok istiyormuş. O günden sonra, Ayışığı Perisi her gece Maya’ya en güzel rüyaları getirmiş. Maya’nın uyuduğu oda her gece parıldayan ışıklar, güzel rüyalar ve Ayışığı Perisi’nin sevgisiyle dolmuş. Bu güzel uyku masalı da burada bitmiş.