Etiket: uyku getiren masallar

OZ BÜYÜCÜSÜ: KASIRGA

Dorothy, Kansas bozkırlarında yaşayan küçük bir kızdır. Amcası Henry ve eşi Em ile birlikte küçük bir çiftlik evinde yaşarlar. Bir gün, evleri bir kasırga tarafından alınıp götürülür. Ev, kasırganın ortasında yükselir ve Dorothy ile evcil hayvanı Toto, içinde sallanırken uykuya dalarlar.

Devamını oku

WINNIE THE POOH MASALI

Masal, Winnie’nin Piglet’e yardım etmek için fırtınalı bir günde onun yanına gitmesiyle başlıyor. Dostluk ve yardımlaşma, masalın temel taşlarından biri olarak ön plana çıkıyor.

Devamını oku

PETER PAN MASALI

Bu masal, çocukların hayal gücünün gücünü ve macerayı vurgular. Wendy ve kardeşleri, Peter Pan ile tanışarak gerçek dünyanın sınırlamalarından uzaklaşır ve hayal ülkesindeki maceralara atılırlar.

Devamını oku

ALAADDİN’İN SİHİRLİ LAMBASI

Alaaddin, çalışkanlık ve yardımseverliğiyle bilinen bir gençtir. Bir gün bulduğu eski lambanın içinden çıkan Cin ona dilek hakkı tanır ve o günden sonra hayatı değişir. Alaaddin, sihirli lamba sayesinde kavuştuğu prensesle mutlu bir hayat yaşarken sihirli lamba bir gün kötü niyetli yaşlı bir adamın eline geçer. Alaaddin, sihirli yüzük yardımıyla Cin’in geri gelmesini sağlar ve kötü niyetli adamın planını bozar. Bu masal, cesaret, çalışkanlık ve sevgi gibi olumlu değerleri vurgulayarak, zorlukların üstesinden gelme ve kötü niyetli insanlara karşı akıllıca hareket etme konularında öğütler veriyor.

Devamını oku

OLE LUKOJE

“Gökyüzünün gizemli yolcusu Ole Lukøje, çocukların hayallerine sihir katmaya geliyor! Hans Christian Andersen’ın büyülü masalı, her gece çocukları masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. Renkli kuşların dans ettiği gemilerde, konuşan hayvanların dünyasında ve deniz kızlarının krallığında unutulmaz maceralara katılın. Ole Lukøje’nin sihirli dokunuşuyla rüyalarınız gerçeğe dönüşecek ve kalbiniz huzurla dolacak. “Ole Lukøje” masalıyla hayal gücünüze kanat takın ve gecelerin büyülü dünyasında yolculuğa çıkın!”

Devamını oku
Yükleniyor