YAVRU ÖRDEK FLUFY’NİN BANYO ZAMANI

Bir varmış, bir yokmuş. Dünyalar tatlısı Yavru Ördek Flufy, pofuduk tüyleriyle sallana sallana içeri girmiş. Üstü başı çamur içindeymiş. “Vak! Vaaak!” diyerek annesine seslenmiş. Onu gören anne ördek, “Vak vaak vaak!” diye cevap vermiş. Yavru Ördek Flufy, yürüdükçe her yer çamur oluyormuş. “Seni yaramaz minik!” demiş ve yavrusunu sevgiyle kucağına almış. İşte şimdi banyo zamanıymış.   

Anne ördek banyoya gitmiş, şırıl şırıl akan çeşmeyi açmış ve küveti doldurmaya başlamış. Su sıcacıkmış. Küvetin içine biraz şampuan dökmüş ve suları foşur foşur köpürtmeye başlamış. Birbirinden güzel oyuncakları küvetin içine atmış. Turuncu şişman balık, tatlı bebek ve suda yüzen araba da banyo yapacakmış. Yavru Ördek Flufy, banyoyu çok seviyormuş. Annesi, minik bebeğine gülümseyerek yaklaşmış ve nazikçe onu küvete koymuş.

“Banyo yapmak çok güzeldir, bebeğim” demiş sevgi dolu bir gülümsemeyle. “Temizlenmek sağlığımız için önemlidir.”

Flufy, sıcak su dolu küvetin içinde bir o yana bir bu yana yüzüyor, suya dalıp çıkıyor ve köpüklerle oynuyormuş. Su, onun tüylerini yumuşacık ve parlak yapmış. Yavru Ördek Flufy banyo yaparken çok mutluymuş. “Vak vaak! Banyo yapmak çok güzel anne!” demiş neşeyle!

Sarı yumuşacık tüylerini güzelce yıkamış, her yer köpük içindeymiş. Yavru ördek, köpüklerin arasında saklambaç oynamaya başlamış. Bir süre sonra anne ördek de bu oyuna katılmış.  Onunla birlikte köpükler arasında gizlenip, “Cee eee!” diye sürpriz yaparak yavru ördeği kıkır kıkır güldürmüş. Banyo zamanı çok eğlenceliymiş. Yavru Ördek Flufy ve annesi beraber turuncu şişman balığı, tatlı bebeği ve suda yüzen arabayı güzelce temizlemişler.

ördekli masal, banyo masalı, bebek masalları, 1 yaş masallar, 2 yaş masalları, 3 yaş masalları

Yavru Ördek Flufy, köpükler içinde banyo yapıyor

“Banyo yapmak çok eğlenceli, değil mi?” diye sormuş anne ördek.

“Kesinlikle!” diye cevaplamış yavru ördek, “Şıkır şıkır suyun içinde dans etmek ve köpüklerle oynamak harika!”

Sıcacık suyun içinde güzelce temizlenmişler, çok güzel oyunlar oynamışlar, rahatlamışlar ve banyo zamanı bitmiş.  Anne ördek, yavru ördeği nazikçe sihirli parıldayan köpüklerin arasından çıkarıp, durulamış. Sonra Flufy’yi kucaklamış ve yumuşacık bir havluya sarmış.

Yavru Ördek Flufy, banyo yaptıktan sonra harika hissediyormuş. “Sıcacık havluyla kurulanmak ne güzelmiş! Banyo yapmayı çok seviyorum” demiş.

Anne ördek, yavrusuna sarılmış, “Banyo, temiz ve iyi hissetmeni sağlar. Huzur verir ve eğlendirir. Herkes banyo zamanını çok sever” diye fısıldamış yavrusunun kulağına. “Şimdi sen tertemiz ve parlak bir ördek olduğuna göre, banyo sonrası keyif zamanı geldi!” demiş.

Yavrusunu yumuşak yatağına yatırmış, tüylerini taramış, tüm vücudunu besleyici yağlarla yağlarken ona rahatlatıcı bir masaj yapmış. Flufy, “Seni çok seviyorum anne! Teşekkür ederim” demiş. Annesi de hemen ona cevap vermiş; “Ben seni çok daha fazla seviyorum yavrum” demiş. Flufy “Hayır ben daha çok seviyorum” demiş ve annesinin kollarına atlamış. Birlikte gülüşmüşler.

Flufy, annesinin kollarında güvende hissediyormuş ve banyo sonrası keyif zamanında birbirlerine sıkıca sarılmışlar. Sularla dans etmek, köpüklerle oynamak ve temizlenmek ne kadar da eğlenceliymiş! Yavru Ördek Flufy, huzurlu bir uykuya dalmış.

Masal da burada bitmiş.