UYKU GETİREN FİL MASALI

Pespembe bir gökyüzü hayal etsem, belki de kuzuları saymalıyım.” demiş minik kız. Yanında yatan kardeşi ise “Bence artık uyumalısın.” demiş.

Hava kararmış, odaları yeterince sessizmiş. Yumuşacık yatakları istedikleri gibi sıcacıkmış. Ormanın en yumuşak çiçekleriyle yaptığı yatağı da yeterince rahatmış ama minik kızın hiç uykusu yokmuş.

Durumu fark eden kardeşi, “Ben senin uykunu getirebilirim.” demiş. Kuş tüyü yastığını düzeltip yeniden yastıkların arasına gömülen minik kız,  kardeşine pek inanmamış;  “Nasıl yapacaksın ki, ben uyumayı pek sevmiyorum.” demiş.

Kardeşi, “Bak gör, sana öyle güzel bir masal anlatacağım ki, masalın sonunu getirmeden hemen uyumak isteyeceksin.” demiş.

 

❤ UYKU EVRENİ’Nİ TANIYIN  YUMUŞAK YASTIKLAR GEZEGENİ”

Minik kız ve kardeşi, yataklarına güzelce yerleşmişler ve her ikisi de gözlerini kapatmış. Kardeşi, ninni gibi harika bir ses tonuyla masalı anlatmaya başlamış.

Bir zamanlar, Galaksi’nin derinliklerinde “Uyku Evreni” diye bambaşka bir evren varmış. Bir çok ilginç gezegenin olduğu bu yerde, bir de uçsuz bucaksız güzellikleriyle bilinen “Uyku Ormanı” diye bir yer varmış.  Bu ormanda büyülü hayvanlar yaşarmış. En özel hayvanlardan biri de Uyku Getiren Fil’miş. Uyku Getiren Fil, sihirli tozlarıyla çocukların uykusunu getirirmiş.

 

Uyku Getiren Fil, geceleri gökyüzünde yıldızlardan topladığı sihirli tozlarla çocukların yanına gelir ve hafifçe üfleyerek onları tatlı rüyalara götürürmüş.  Uyku Getiren Fil’in yanına uğradığı çocuklar, uykunun büyülü gücüyle, ertesi güne bazı süper güçlerle uyanırmış.”

Bazıları süper hızlı koşmaya başlarmış. Bazıları hiç hasta olmazmış. Bazıları, her günü mutlu geçirirmiş. Evet, nadiren de olsa Uyku Getiren Fil’in uğradığı bazı çocuklar görünmez olabilir veya uçarak bir yerden bir yere saniyesinde ulaşabilirmiş. Uyku Getiren Fil, taşıdığı yıldız tozları harikalar yaratıyormuş. Uyku Ülkesi, bu nedenle çok eğlenceli bir yermiş. 

 

Uyku Ülkesine girdiğiniz anda yumuşak bir esinti sizi karşılarmış. Hava tatlı bir melodi gibi kulaklarınızda çınlarken, etrafınızı büyülü bir ışık halesi sararmış. Gözlerinizi kapatıp derin bir nefes aldığınızda, yıldız tozlarından oluşan bir sis bulutu sizi sarmalar Uyku Ülkesi’nin büyülü atmosferinde dolaşmak bir harikaymış. Pastel renklerle süslenmiş bir rüya dünyası, tüm insanların rüyalarının gerçeğe dönüştüğü, hayal gücünün sınırlarının zorlandığı bir yermiş. Burada uçan evler, konuşan hayvanlar ve sihirli bitkilerle dolu masalsı bir doğa varmış. Sokaklar, pırıl pırıl yıldızlarla aydınlatılmış ve büyülü ışıklar her köşede dans edermiş.

Uyku Getiren Fil, yıldız tozlarıyla çocukların rüyalarını tatlı ve güzel yapar, her gece çocukların yanına gidip onları rüya dünyalarına götürürken, onlara büyülü güçler ve özel yetenekler bahşedermiş ve Uyku Ülkesindeki çocuklar, böylece uyanınca süper güçleriyle güne başlarmış.

 

❤  RESİMLİ UYKU MASALLARI YASTIK ELFLER

O sırada kardeşini masalını dinleyen minik kız çoktan Uyku Ülkesi’ne varmış. Yumuşacık yatağında bambaşka dünyalar keşfetmenin tadına varıyormuş.

Ablası masalı anlatmaya devam etmiş, “Uyku Ormanı’nın en sevileni Uyku Getiren Fil’miş. Geceleri gökyüzünde yıldız tozlarını topladıktan sonra sihirli tozları uyuyan çocukların üzerine serpermiş. Uyku çocuklara enerji veriyormuş. Vücutlarını güçlendiriyor, süper güçlere hazırlıyormuş. Onların büyümelerini hızlandırıyormuş. Bir de tabi Rüya Sahili’ndeki uyku zerrecikleri de çok önemliymiş ama bu başka bir masalımızın konusu…

O sırada kardeşi, Minik kızın uyuduğunu fark etmiş. Kardeşine iyice sokulmuş ve şöyle fısıldamış: “Uyandığında enerji dolu hissedeceksin, güne daha mutlu ve canlı başlayacaksın. Unutma ki, Uyku Getiren Fil her gece yanında olacak ve seni rüyalar diyarına götürecek.”

 

Artık minik kız, her gece Uyku Getiren Fil’i düşünerek uykuya dalıyor ve tatlı rüyalarla dinleniyormuş. Her sabah güne enerjik ve neşeli bir şekilde uyanıyor, büyümeye ve öğrenmeye devam ediyormuş. Uykunun gücünü keşfetmiş ve geceleyin huzurlu bir şekilde uyuyarak sabahları enerjik bir şekilde güne başlamış. Uyku Getiren Fil, her gece yanındaymış. Uyku Getiren Fil masalı da burada bitmiş.

Artık siz de Uyku Getiren Fil’i düşünerek gözlerinizi kapatabilir, tatlı bir uykuya dalabilir ve sihirli rüyalara yelken açabilirsiniz. Unutmayın, iyi bir uyku her zaman size mutluluk ve enerji getirecektir.

❤  UYKU GETİREN MASALLAR EN GÜZEL UYKU MASALLARI