Bir varmış, bir yokmuş. Çok eski zamanlarda mutlu bir krallıkta Prens Hasat adında bir prens yaşarmış. Prens Hasat, herkesin sevdiği bir prens olmasının yanı sıra, bahçecilik konusunda da çok başarılıymış. Krallığın en renkli bahçesi onunmuş. Renk renk çiçekler, taptaze otlar ve dalları meyvelerle dolu ağaçlarla, bahçesi adeta bir cennetmiş.

Prens Hasat’ın en büyük dileği ise tüm çocukların sağlıklı büyümesi ve mutlu olmalarıymış. Bir gün, krallığın en genç sakinlerinden biri olan Minik Mavi, Prens Hasat’ın renkli bahçesini keşfetmeye karar vermiş.

Minik Mavi, bahçeye girdiğinde gözleri parlamış. Renkli çiçekler ve taze meyvelerle dolu ağaçlar karşısında büyülenmiş. Prens Hasat, Minik Mavi’yi sevecen bir gülümsemeyle karşılamış ve bahçesini gezdirmiş.

❤  FARKLI BİR MASAL KEŞFEDİN ➸ RENKLİ GÖKYÜZÜ

“Minik Mavi” demiş, Prens Hasat “Bu renkli bahçede yetişen sebzeler ve meyveler, sağlığımız için çok önemli. Onları yemek, büyümen ve güçlenmen için harika bir yol.”

Minik Mavi merakla sormuş, “Ama neden bu kadar önemli, Prens Hasat?”

Prens Hasat, Minik Mavi’ye dönmüş ve anlatmaya başlamış:

“Bak! Minik Mavi, bu renkli sebzeler ve meyveler, içinde bulunan vitamin ve minerallerle vücudumuza enerji verir. Gözlerimizi korur, kemiklerimizi güçlendirir ve hastalıklara karşı savaşmamıza yardımcı olur. Ayrıca, renkli besinler yemek, ruhumuza da iyi gelir. Daha mutlu ve enerjik olmamıza yardımcı olur.”

❤  FARKLI BİR MASAL KEŞFEDİN ➸ KURT VE TİLKİ

Prens Hasat’ın anlattıklarını dinleyen Minik Mavi, renkli sebzeler ve meyvelerin ne kadar önemli olduğunu anlamış. Prens Hasat da Minik Mavi’ye bir sepet dolusu taze meyve vermiş ve onu uğurlamış.

Minik Mavi, sepetini alıp mutlu bir şekilde eve dönmüş. Artık o da renkli sebzeler ve meyve yemenin ne kadar önemli olduğunu öğrenmiş ve “Krallığın her çocuğu, Prens Hasat’ın renkli bahçesinden öğrendikleriyle büyüyecek ve hep birlikte daha sağlıklı bir krallık kuracaklar” demiş.

Ve böylece her çocuk, Prens Hasat’ın renkli bahçesinden aldıklarıyla büyümüş, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmüş.

Masal da burada bitmiş.