Bir varmış, bir yokmuş. Bir zamanlar çok uzak bir galakside, parlak yıldızlar arasında küçük bir yıldız yaşarmış. Adı Parlakçık olan bu yıldız, gökyüzünde parlamaktan çok yorulmuş.

Bir gün Ay, Parlakçık’a “Gel benim yanıma, rahat bir bulutun üzerine uzan, gökyüzünde huzur içinde uyu” demiş. Parlakçık mutlulukla Ay’ın peşinden gitmiş. Birlikte yıldızlar arasında bir yolculuk yapmışlar ve en yumuşak bulutun üstüne varmışlar.

❤  FARKLI BİR MASAL KEŞFEDİN ➸ BEBEK MASALLARI: Anne Sevgisi

Parlakçık bulutun üzerine uzanmış, sakin ve huzurlı bir şekilde Ay’ın ışığında dinlenmeye başlamış. Ay da Parlakçık’a masal anlatmış. Masal, renkli gezegenlerden, sevimli uzaylılardan ve büyülü maceralardan bahsediyormuş. Parlakçık, Ay’ın tatlı sesi eşliğinde masalın içine dalarken, gözleri yavaş yavaş kapanmış.

Ay’ın masalı devam ederken, Parlakçık huzurlu bir uykuya dalmış. Ay, ona nazikçe bir öpücük kondurmuş ve “İyi uykular, Parlakçık” demiş.

Gökyüzü, yıldızların huzur içinde uyuduğu bir sessizlikle dolup taşmış. Ve masalın sihirli gücüyle, tüm çocuklar rüyalarında en güzel maceralara dalıp, huzurlu bir uyku geçirmiş.