UÇAN ZÜRAFA ZUBO

Masal, bireylerin kendi özgürlüklerini savunma ve adaletsizliğe karşı çıkma gücünü vurguluyor. Zubo isimli zürafa cesareti sayesinde kralın zorbalığına karşı direniyor ve özgürlüğünü koruyor.

Bir varmış, bir yokmuş. Bir zamanlar, uzak bir ülkede, uçan bir zürafa yaşarmış. Adı da Zubo imiş. Zubo, sıra dışı bir zürafa olarak doğmuş; Zubo’nun farklılığı, diğer zürafalar gibi sadece toprakta yürümekle kalmayıp aynı zamanda kanatları sayesinde uçabilmesiymiş.

❤  FARKLI BİR MASAL KEŞFEDİN ➸ DÜNYAYI GÖRMEK İSTEYEN KİRPİ

Onun kanatları, uzun ve güçlüymüş. Diğer zürafaların sadece toprağa bağlı kaldığı bir dünyada, Zubo gökyüzünde özgürce uçmanın keyfini çıkarabiliyormuş. Zubo’nun bu özelliği onu diğer zürafalardan farklı kıldığı için bazı zürafalar tarafından garip karşılanıyor, bazıları ise onun farklılığını kıskanıyor ve dışlıyorlarmış. Ancak bunların hiçbiri Zubo’nun içindeki özgürlük tutkusundan vazgeçirememiş.

Bir gün, ülkeyi zorbalıkla yöneten kral, Zubo’nun yeteneğinden haberdar olmuş. Kral, Zubo’nun yeteneğini kullanarak onu kendi emrinde uçurmayı düşünmüş. Kralın emriyle, Zubo’nun özgürlüğüne son verilmek istenmiş. Ancak, Zubo özgür bir ruha sahipmiş ve kralın emirlerine boyun eğmeyeceğini, özgürlüğünü koruyacağını ilan etmiş. Diğer zürafalarla bir araya gelmiş, kralın baskısına karşı onunla birlik olmalarını istemiş. Kötülüğü ve adaletsizliğiyle nam salan krala karşı tüm zürafalar birlik olma kararı almış.

❤  FARKLI BİR MASAL KEŞFEDİN ➸ BUKALEMUN VE GÖKKUŞAĞININ RENKLERİ

Kral, Zubo ve diğer zürafaların birliğini bastırmak için harekete geçmiş, ancak zürafaların kararlılığı ve Zubo’nun cesareti karşısında güçsüz kalmış. Kralın zorbalığına karşı kazanan Zubo ve diğer zürafalar, özgürlüklerini korumayı başarmış ülkelerine özgürlüğü yetirmiş.

Zubo’nun maceraperest ruhu ise hiç dinmiyormuş. Bir gün arkadaşlarını toplamış dünyanın öteki ucundaki ülkeleri görmek ve farklı kültürleri keşfetmek istediğini söylemiş. Diğer zürafalar, onun bu isteğine saygı göstermiş ve onu desteklemişler.

Zubo kanatları sayesinde, uzak ülkeleri ziyaret etme hayalini gerçekleştirmiş. Herkes, Zubo’nun gökyüzünde özgürce uçmasının hikayesini sonsuza dek hatırlamış, onun cesaretini, özgürlüğe olan sevgisini hep tebessümle hatırlamış.

Bu masal da burada bitmiş. Özgürlük tutkunuz ve keşfetme arzunun hiç bitmesin!

1 Yorum
  1. Evet resimler çok güzel,Uçan zürafa ilgi çekici de başlıyor.Ama ormanın kralını nasıl yenmişler yani??Kral aslan mıymış??O onlara ne yapmış?nasıl yenmişler? Kocamaaaan bir boşluk ve asıl merak ettiğimiz kısmı atlayıp bitiriverdi.. eee anne diye bakan bir çift gözle karşı karşıya kaldım. Umarım oraya güzel bir bölüm eklersiniz…

    Yanıtla
Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir