Bir varmış, bir yokmuş. Bir zamanlar, uzak bir diyarda, deniz kıyısındaki kocaman bir evde tatlı bir telaş yaşanıyormuş. Guguklu saat neredeyse geceyi vuracakmış ama kimse yatmamış, herkes evin hemen önündeki yumuşak çimenli bahçeye birşeyler taşıyormuş.  Biri, meyve çaylarını getirmiş. Diğeri bir kaç büyük yastıkla o tarafa doğru yürüyormuş.  O sıra da mutfaktan mis gibi kurabiye kokuları yayılıyormuş. O gece onlar için çok özel bir geceymiş. Evin minik kızı, bahçedeki minderlerde yerini almış ve sabırsızlık içinde bağırmış ” Hadi gelin, başlıyor

O gece yıldız yağmuru olacakmış. Her yaz aynı gece, yüzlerce yıldızın gökyüzünde süzülüşünü izlemek için bahçeye çıkarlar ve geceyi orada birlikte geçirirlermiş. Tüm sevdikleriyle bir arada gecenin sessizliğinde kayan yıldızları seyredip,  içlerinden dilek tutarlarmış.

❤  NEDEN KORKARIZ?  KORKAK TAVŞAN VE FİL MASALI

Evin minik kızı Arya, bu özel geceleri çok severmiş. Yıldız yağmurunu izlerken rüyalar alemine yola çıkarmış. Herkes toplaşmış ve ılık bir gecede bahçedeki rahat minderlere yayılmış, üstlerine ince bir örtü örtmüşler. Herkes birbirine sarılmış ve gökyüzüne bakarak, heyecanla yıldız yağmurunun başlamasını beklemişler. 

Pırıl pırıl bir ışıklar birlikte gelen ilk yıldızı Arya görmüş. Ardından bir çok yıldız gökyüzünde süzülmeye başlamış. Parlak ışıklar saçıyor, yıldız yağmuru geceyi aydınlatıyormuş. Gece ilerlerken Arya’nın gözleri yavaşça kapanıyormuş.

O anda gördüğü manzara, onu büyülemiş. Gökyüzü, parıldayan yıldızlarla doluymuş ve yıldızlar sanki bir dans ediyormuş gibi hareket ediyorlarmış. Her bir yıldız, kendi müziğiyle uyumlu bir şekilde ışık saçarak etrafa neşe ve huzur yayıyormuş. 

❤  YENİ BİR MASAL KEŞFEDİN KÜÇÜK DENİZ KIZI MASALI

Arya, yıldızlara biraz daha yakından bakmış ve onların dans ettiklerini fark etmiş. İçi mutluluk ve huzur dolan Arya, yıldızların dansını izlerken, uyku onu huzur içinde sarıp sarmalıyormuş. Rüyasında, Deniz yıldızlarla birlikte dans ediyormuş. Rengârenk kostümler giymiş yıldızlar, eşsiz melodilerle uyum içinde gökyüzünde bir şölen yaşatıyormuş. Yıldızlar, etraflarında bir ışık halesiyle dönerek onu saran bembeyaz bir dans pisti oluşturmuş. Uçarken yıldızlarla dans eden Arya, bu huzurlu duyguyu çok seviyormuş. O sırada annesinin sıcak elini yanaklarında hissetmiş. Yıldızların ışığı onu sarmalarken, tüm korkuları yok olmuş, yerini güven ve huzur almış. 

Sabah uyandığında, kendini çok mutlu ve huzurlu hissediyormuş. O an yıldızların büyülü dansını hatırlamış ve gülümsemiş. Yıldızların Dansı masalı da burada bitmiş.