Bir varmış, bir yokmuş. Galaksimizin derinliklerinde bizimkinden çok farklı bir “Uyku Evreni” varmış. Orada yıldızlar bir başka parıldar, buluttan bir gezegende rüya gibi hayatlar yaşanırmış. “Yumuşak Yastıklar Gezegeni” bu evrendeki bir çok gezegenden biriymiş. Uzaydan tam bir bulut yumağı gibi görünüyormuş. Bu harika gezegende, her türlü renk, desen ve dokuya sahip büyülü yastıklarla doluymuş. Yastıklar, pamuk şekerden yapılmış gibi yumuşakmış ve üzerinde uyuyan herkesi rahatlatan bir koku taşıyormuş. Bu gezegenin kapıları herkese açıkmış. Uyku Evreni’ne giren herkes mutlaka buraya uğrar, hayatlarındaki en güzel uykunun tadını çıkarırlarmış. 

Yumuşak Yastıklar Gezegeni’ne gelen herkes, uçan buluttan yumuşacık bir yatakla karşılanırmış. Gezegen üzerinde süzülen herkes buranın farklı yerlerini keşfe çıkarmış. Yumuşak Yastıklar Gezegeni’nde “Rüya sahili”, “Pamuk Şeker Ormanı”, “Uyku Sarnıcı” gibi birçok harika yer varmış.

❤  BİRDE BURAYA BAKIN  GÖRÜNTÜLÜ MASAL ANLATIMLARI

Yumuşak Yastıklar Gezegeni’nin en sevimli sakinleri, Yastık Elfleri‘ymiş. Bu minik elfler, yastıkların içinde yaşar ve onları her gece insanların uyuması için hazırlarmış. Elfler, rengarenk kıyafetler giyer ve neşeli bir şekilde yastıkların üzerinde zıplarlar ve buraya uğrayan herkesi uykuya hazırlarmış.

Uçan buluttan bir yatakta süzülürken “Rüya Sahili” harika görünüyormuş. Yumuşak pembe mavi yastıklarla kaplı bu sahillerde, deniz dalgaları yavaşça yastıklara çarparak rahatlatıcı bir ses çıkarırmış. Bu harika ses, herkesi uykuya davet edermiş. Yumuşak Yastıklar Gezegeni’ndeki bu yumuşacık yastık kumsalında uzanan herkes kendine bir rüya seçermiş. 

Bu gezegende görülmesi gereken bir diğer yer ise “Pamuk Şeker Ormanı”ymş. Bu büyülü ormanda, büyük pamuk şeker ağaçları bulunurmuş. Buranın sakinleri ağaçlara ve çevreye zarar vermemek için asla şeker yemezmiş. Ağaçlar, türlü renkteki şekerlerle kaplıymış ve zaman zaman şeker yağmurları düşermiş. Bu ormanda yürümek, şekerlemelerin tatlı kokusunu hissetmek ve lezzetli şekerleri yemek büyük bir keyifmiş.

 FARKLI BİR MASAL KEŞFEDİN  BİR RESSAM MASALI: FRİDA KAHLO

Uyku Sarnıcı” adında büyülü bir yer sonradan keşfedilirmiş. Hafif bir balon gibi havada süzülen en hafif yastıklar buradaymış. Yumuşak Yastıklar Gezegeni’nin her köşesi renkli ve desenli yastıklarla doluymuş. Büyük, küçük, yuvarlak, kare, kalp şeklinde yastıkların her biri farklı renk ve dokuya sahipmiş. Uyku sarnıcındakiler ise en hafifleriymiş. Buraya gelen herkes yastıklarla birlikte havada süzülürmüş çünkü bu sarnıç içinde uykunun büyüsünü taşıyormuş.

Yumuşak Yastıklar Gezegeni‘nde bunlara benzer daha keşfedilmemiş bir sürü yer varmış. Bu diyarın her yerini gezmeyi ve keşfetmeyi çok seven minik Uyku Elfleri, her gece erken yatan birini yanına alır, harika bir keşfe çıkarırmış. Burası, hayal gücünün sınırlarını zorlayan, huzur ve mutluluk dolu bir yermiş. İnsanların rahatlatıcı bir uyku için kaçtığı, eğlenceli rüyalara dalabileceği harika bir ülkeymiş. Yumuşak Yastıklar Gezegeni‘nin anlatan bu masal da burada bitmiş. Gökten 3 elma düşmüş. Uyku elflerinin bu diyarlarda yaşadığı maceralar ise başka bir masalın konusu olmuş.

Bu gezegende uykunuzu getirecek nice güzel yerler var! Uyku getiren masallar serimize göz atarak, Yastık Elflerinin maceralarını öğrenebilirsiniz.