Etiket: kurt masalları

KURT İLE LEYLEK

Bir gün ormanda yaşayan bir kurt, oldukça aç olduğunu fark etti. Kendisine bir şeyler bulmak için dolaşırken, leyleğin evini görerek aklına bir plan geldi. Leyleği ziyaret ederek ondan bir yemek istediğini söyledi. Kurdun  planı işe yarayacak mı? Teşekkür etmenin önemini hatırlatan bir masal oku. Kurt masalları, resimli masallar, hayvanlı masallar oku

Devamını oku

KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı,ilk olarak 1697 yılında Charles Perrault tarafından yazılmış olsa da en bilinen versiyonu yine Grimm Kardeşler tarafından kaleme alınmıştır. Kırmızı başlıklı kız Masalı oku. Uzun masallar, kırmızı başlıklı kızın masalı

Devamını oku

YAŞLI SULTAN

Grimm Masalları arasındaki “Yaşlı Sultan’ın sadakati ve cesareti, dostluğun gerçek değerini ortaya koyar. İkili, zorlukları birlikte aşar ve gerçek dostluğun ne demek olduğunu keşfeder. Masalımız, güvenin, anlayışın ve birbirine destek olmanın altını çizerken, yaşlı Sultan’ın öğrendiği ders bize dostluğun en değerli hazine olduğunu hatırlatıyor.

Devamını oku

KURT İLE KUZU

“La Fontaine’in ‘Kurt ile Kuzu’ masalı, her zaman bulunabilecek bir bahane etrafında döner ve yaşamın zorlukları karşısında ne kadar zeki ve cesur olmamız gerektiğini anlatır. Masal, Kurt’un su içerken karşısına çıkan masum bir Kuzuyu yemek için bahaneler üretmeye çalışmasını anlatır. Ancak bu versiyonda, Kuzucuk, zekası ve cesareti sayesinde Kurt’un tuzaklarından kurtulur. Annesinin verdiği öğütler, Kuzucuk’a ve bizlere, zalimler için bahane her zaman bulunabileceğini, fakat doğruluk ve cesaretin her zaman üstün geleceğini öğütler.

Devamını oku

ASLAN PAYI

La Fontaine’in “Arslan Payı” masalı, güç dinamikleri ve adaletin göreceli doğasını keskin bir şekilde ele alır. Arslan, Tilki, Çakal ve Kurt’un birlikte ava çıktığı, ancak avın sonunda sadece Arslan’ın yararlandığı bu hikaye, gücün ve otoritenin, çoğu zaman adil bir paylaşımı engellediğine dair çarpıcı bir gözlem sunar.

Devamını oku

ÜÇ KÜÇÜK DOMUZCUK

İşte eğlenceli bir Grimm Masalı! Siz de üç sevimli domuzcukla tanışmaya ne dersiniz? İlk domuzcuk samandan, ikinci domuzcuk odunlardan ve üçüncü domuzcuk tuğladan evlerini yapmışlar. Ama ormanda tehlikeli bir kurt varmış! Peki, bu üç cesur domuzcuk kurtla başa çıkabilecek mi?

Devamını oku

EKŞİ ÜZÜMLER

Kısa masalların etkileyici yanı, hikayenin kısa olmasına rağmen unutulmaz bir etki bırakmasıdır. Umut, hayal kırıklığı ve azim üzerine eğlenceli bir masal! Ekşi üzümler masalı, hedefine ulaşamayarak karalama yapmaya başlayan bir tilkinin hüsranını anlatıyor.

Devamını oku

DEVEKUŞU ZÜMRÜT VE KURT MASALI

Kurtlar her zaman kötü müdür? Devekuşu Zümrüt ve kurt masalı, önyargıların bazen çok anlamsız olduğunu hatırlatıyor. Masalın içindeki kahramanlarla kısacık bir duygusal yolculuğa çıkmaya hazır olun ve bu harika karakterlerin deneyimlediklerinden kendisine ders çıkarmayı unutmayın.

Devamını oku
Yükleniyor