bisküvi adam masalı
BİSKÜVİ ADAM

Tam eğlencelik, tam gülmelik bir masal okumak istiyorsanız, kurabiye adam masalı size göre! Mis kokular yayan, ağzınızı sulandıran sıcak kurabiyeniz ayaklanıp kaçmaya başlarsa neler olur? Kurabiye adam masalı, Bisküvi adam adıyla,  ilk olarak 1875 yılında bir Amerikan çocuk dergisi olan "St. Nicholas Magazine" de yayınlanmıştır. Bisküvi masalı daha sonra bir çok farklı yazar tarafından farklı dillerde çeşitli değişikliklerle kaleme alınmıştır.  Bisküvi Adam Masalı Resimli anlatım ile masal keyfinizi ikiye katlayın.

Bir varmış bir yokmuş… Bir zamanlar atların, eşeklerin tavukların ve çeşit çeşit hayvanların yaşadığı güzel bir çiftlikte yaşayan çok tatlı yaşlı bir karı koca varmış.

Çiftlik işlerinden kalan vakitlerde, çiftliğin ilerisindeki güzel tepelerde piknik yaparlar, mutlu mesut yaşayıp giderlermiş. Bu güzel çiftin hiç çocukları olmamış.

 

Bir gün yaşlı kadın, yine mutfakta leziz yemekler yapıyormuş ve bu sefer eşine bir de bisküvi yapmaya karar vermiş. Bisküvi adam hikayesi de böylelikle başlamış…

Kadın hamuru yoğurmuş ve güzelce şekil vermiş. Bisküviyi minik bir adam şeklinde yapan kadın, ona iki tane göz, bir ağız ve bir de önüne kakaodan düğmeler koymuş ve pişmesi için fırına atmış.

 

Kısa bir süre sonra mutfağı çok güzel kokular sarmış. Yaşlı kadın fırının kapağını açmış… Her yer bisküvi kokuyormuş. Yaşlı çiftçi adam da güzel kokuları duyunca mutfağa gelmiş. Tam da o sırada çok garip bir şey olmuş… Fırının kapağı açılır açılmaz bisküvi adam birden ayaklanmış ve koşturarak camdan dışarı çıkmış ve kaçmaya başlamış. Yaşlı kadın ile adam dur kaçma nereye gidiyorsun diye arkasından bağırmışlar ama nafile…

 
➽  Bölüm 2:

BİSKÜVİ ADAM KAÇMAYA BAŞLIYOR

Bisküvi adam durmamış ve şarkılar söyleyerek koşmaya devam ediyormuş.

Koşarım koşarım koşarım… Kimse beni yakalayamaz ben bisküvi adamım… Çiftlikten hızla uzaklaşmaya başlayan bisküvi adam kaçarken bir at ve ineğe rastlamış. İnek bisküvi adamı görünce onun nefis göründüğünü düşünmüş. At kafasını kaldırmış ve bizim koşturan bisküviyi görmüş… İkisi birden nam nammm çok nefis görünüyor demişler… Bisküvi adam at ile ineğin yanından da hızla geçmiş ve ” yaşlı bir kadın ve yaşlı bir adamdan kaçıyorum sizden de kaçarım” diyerek koşmaya devam etmiş.

O sırada tarlada çalışan bir çiftçi bisküvi adamı görmüş. Ne kadar da lezzetli görünüyor diye düşünmüş ve bisküvi adamın peşine takılmış… Buraya gel seni yemek istiyorum diye arkasından bağırmış.

Bisküvi adam… Bir yaşlı kadından bir yaşlı adamdan bir attan ve bir inekten kaçıyorum senden de kaçabilirim diye söyleyerek çiftçinin yanından hızla geçmiş…

Bir yandan da şarkı söylemeye devam ediyormuş…

Koşarım koşarım kimse beni yakalayamaz ben bisküvi adamım…

 

❤  FARKLI BİR MASAL KEŞFEDİN ANDERSEN’DEN MASALLAR 

➽  Bölüm 3:

İŞE YARAMAZA BİSKÜVİ ADAMIN SONU

Yolları hızla aşan bisküvi adamımız, bir okulum yanından geçmiş. O sıra da okulun bahçesindeki çocuklar, Hansel ve Gretel Masalı okuyarak keyif yapıyorlarmış. Oradan geçen leziz bisküviyi görünce onu yemek istemişler… Bisküvi adam onlara gülümseyerek koşmaya devam etmiş… Yaşlı bir kadın, yaşlı bir adam bir at bir inek ve bir çiftçiden kaçıyorum sizden de kaçabilirim ben biskuvi adamım kimse beni yakalayamaz… Demiş. Derken bisküvi adam bir nehrin kıyısına gelmiş. Karşıya geçmek istemiş ancak yüzme bilmiyormuş. O sıra da kurnaz bir tilki onu görmüş ve istersen ben seni karşıya geçirebilirim gel hemen sırtıma atla demiş. Bisküvi adam tilkinin sırtına atlamış… Birlikte nehri geçerlerken sular tilkinin sırtına doğru gelmiş. Tilki bisküvi adama gel burnuma doğru tırman demiş… Bisküviden adam tilkinin burnunun ucuna doğru geldiğin de tilki başını hızla sallamış ve ağzına doğru düşen bisküvi adamdan hamm diye bir lokma almış. Sonra hop bir ısırık daha alarak bisküvinin tamamını bitirmiş… İşe yaramaz bisküvi adamın masalı da burada bitmiş… Gökten 3 tane elma düşmüş… Bu sefer bizim 3 elmanın üçünü de kurnaz tilki yiyip yutmuş…

BİSKÜVİ ADAM MASALI İZLE

1 Yorum
  1. Bisküvi adam masalı harika

    Yanıtla
Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir